Konverents 2020

Konverents Infoplakat Pandeemia meie konverentsiplaane muutnud ei ole, konverents toimub. Piirangute korral saavad osalejad personaalsed pääsmed professionaalse videoülekandega digisaali.
Kõik huvilised on oodatud 21. oktoobril 2020 kogemuskonverentsile
"KRIISINÕUSTAMINE koolinoore traumakogemuse korral".

Räägitakse tõsiseid ja ehedaid kriisilugusid, jagatakse õppetunde ning arutletakse selle üle, kes vastutab psühhosotsiaalse abi tagamise eest ja palju läheb maksma abi vajava noore inimese, tema sõprade ja pere abita jätmine? Eriolukord Eestis lisas Mahena juubelikonverentsi teemadele kaks alateemat juurde: Tegelik nõrgim lüli distantsõppes ja sellest tingitud meeleheide. Õpilase surma ja leinarituaalidega seonduv lisavalu distantssuhtluse ajal.

Registreerumisel on soodushind, kui korraga registreerub 10+ inimest!
Infoplakat on nähtav üleval vasakul bänneril klõpsates. Lisainfo paremal menüüribas. 

Konverentsi moderaator on MÄRT TREIER, oma loo muusikata ja muusikaga esitab laulja ALEN VEZIKO. Konverentsi INFOPLAKAT annab juba praegu ülevaate, mida ja keda on oodata ja kes sihtrühmana võiksid saada mõtteid oma igapäevase töö ja elu jaoks. Lapsevanemad ja koolinoortega mis tahes moel tööalaselt kokkupuutuvad spetsialistid, olete väga teretulnud! Infoplakati leiab ülevaloleval bänneril klõpsates. On tore, kui prindite selle ka oma organisatsiooni infostendile või küsite Mahenast trükitud infoplakatit. Lisainfot leiate paremal olevatelt konverentsilinkidelt.

Sihtrühm: Oodatud on kõik huvilised, eeskätt laste ja noortega töötavad spetsialistid ja ametnikud – haridusjuhid ja õpetajad, KOV juhid ja lastekaitsespetsialistid, treenerid ja huvijuhid, psühholoogid ja sotsiaalpedagoogid, tervishoiutöötajad ja psühhoterapeudid, kriisinõustajad ja hingehoidjad, aga ka õpilasnõustajad ning teemast huvitatud tugiisikud ja muidugi lapsevanemad.

Tiina Naarits-Linn, Kriisinõustamise ja Eneseleidmise Keskus Mahena juhataja:mahena juubelilogo 1 01
"Mahena spetsialistide jaoks on olnud silmatorkav (13-) 15-18-aastaste noorte väga suur haavatavus ja ennastkahjustava käitumise korral ümbritsevate inimeste justkui tagantjärele tarkuse rohkus, mis on kahjuks vahel hiljaks jäänud.
Üks ja sama olukord võib ühele inimesele kujuneda kriisiks, teisele mitte. Olgu siis tegemist traumavigastuse, leina, tervise kaotuse või suhte purunemisega, millega seonduvalt kogetakse talumatult raskena näivat valu, hirmu, hüljatust, üksindust, abitust. Olukorra tõsidust mõõdab kõrvalolija sageli iseenese mõõdupuu alusel, mistõttu on võimalik üle- või alareageerimine.
Samas objektiivne tegelikkus võibki olla väheste väliste ohumärkidega, kuid inimene teab juhtunu raskust iseenda jaoks, kuivaid keegi oskaks küsida neid õigeid küsimusi, kuulaks tingimusteta. Ilmselge trauma, ka psüühilise trauma, korral on vajalik mõista, et inimene ei pruugi osata või suuta küsida abi, mistõttu esmane abi on vajalik palvet ootamata. Sellega on võimalik vähendada vajadust hilisemate teraapiate järele ja toetada elukvaliteedi (kiiiremat) taastumist. Hingelise abita jäämine võib maksta kallist hinda. Võime suitsiidile kaotada väärtusliku inimelu või kogeda, kuidas häiruvad kriisis abita jäänud inimese vaimne ja emotsionaalne tervis, langeb õpi- või töövõimekus, kahjustuvad lähisuhted – seda ka kaugemas tulevikus.
Suurem teadlikkus aitab meid kõiki, nii abivajajaid kui ka aitajaid. Teame, et psühholoogilise esmaabi andmine on jõukohane igale hoolivale inimesele, elurõõm on taastuv. Valusatest kogemustest on õppida nii spetsialistidel kui ka abivajajate lähedastel."

Konverentsi korraldust toetavad:

PM piklik nobackground

 Küsimuste korral pöörduge palun: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Leidke meid ka FB-st: www.facebook.com/mahena.keskus/
Kasutame teemaviidet: 
#mahenakonverents
Täname, kui jagate sihtrühmale infot konverentsi toimumisest!
KOHTUMISENI KONVERENTSIL! 

Uudiskiri

Anneta

Oluline