Mahena Spetsialistide Ümarlaud

Mahena Spetsialistide Ümarlaud (MSÜ) on alates aprillist 2007 tegutsev vabatahtlik ja liikmetasuta spetsialistide ühendus neile, kes pakuvad professionaalset toetust või hingehoidu kriisi kogenud inimestele. Samuti koondab ühendus neid, kes oma töö tõttu peavad suutma konsulteerida, nõustada või õpetada inimesi, kelle emotsionaalsne toimetulek on traumajuhtumi või konfliktolukorra tõttu oluliselt häiritud. Tegemist on klubilise kooskäimise vormiga.

MSÜ liikmeks arvamise alused ja liikmelisus

 • Allkirjastatud vormikohane avaldus, millega liige nõustub oma tegevuses lähtuma Mahena eetilistest põhimõtetest (avaldatud veebilehel) ja panustama ennast vabatahtliku tegevuse kaudu MSÜ või ka laiemalt Mahena arengusse.
 • Vähemalt ühe MSÜ liikme soovitus või Mahena kriisikoolituse läbimist tõendava tunnistuse koopia.
 • Haridust tõendava diplomi koopia.

Liikmeks astuda soovival spetsialistil küsida avaldust e-posti teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või vahetult MSÜ liikme kaudu.

Lõplik kinnitus liikmeks arvamisest antakse teada e-kirjaga avalduse laekumisest hiljemalt ühe kuu jooksul. Positiivse vastuse korral on uus liige oodatud kalendaarselt järgmisele MSÜ kohtumisele, mille kohta saadetakse ka e-kiri.

Eeldatakse, et MSÜ liige osaleb kavandatud kohtumistel maksimaalselt, kuid mitte vähem kui kaks korda aastas, kui ajutise elukorralduse tõttu ei ole takistusi, millest MSÜ liige on Mahena juhatajale teada andnud. MSÜ liige, kes ei ole MSÜ kohtumistel aasta jooksul kordagi osalenud, ei ole enam MSÜ aktiivne liige. Samas MSÜ passiivne liikmelisus jätkub ning olulist erialast informatsiooni jagatakse jätkuvalt kõikide MSÜ liikmete vahel.
MSÜ-st saab välja astuda igal ajal liikme esitatud kirjaliku avalduse alusel. MSÜ-st avalduseta väljaarvamine on väga erandlik ja seotud liikme vastuoludega Mahena eestiliste dilemmade osas. Väljaarvamise otsustavad MSÜ aktiivsed liikmed konsensuslikult.

Eesmärk

 • Pakkuda valdkonnaspetsialistidele kooskäimise ja kogemuste vahetamise võimalust nii noortele kui töös kogenud spetsialistidele.
 • Jagada uusimat professionaalset ja päevakohast valdkonnapõhist teavet.
 • Analüüsida kriisijuhtumeid ja tuua esile spetsialistide praktikast tulenevalt õppetunde, mida on mõistlik ka teistel arvestada.
 • Aidata spetsialistidel hoida korras oma isiklikku psühhohügieeni kolleegide toetuse abil.
 • Tagada spetsialistide vabatahtlik tegevus eraldi kokkulepete alusel.

Boonus

MSÜ aktiivsetel liikmetel on võimalik

 • võimalusel Mahena seminaridel ja koolitustel osalemine tasuta või osalise tasu eest (50% soodustusega), seda kuni vabade kohtade täitumiseni. Vastav info antakse eelnevalt teada;
 • soovi korral saada täienduskoolituse tõendi MSÜ õhtutel osalemise kohta (´a 3 ak/h) koos käsitletud teemade loeteluga;
 • kasutada Mahena privaatset infokeskkonda "Materjalid liikmetele".

Lisainfo

MSÜ kohtumised toimuvad üks kord kuus vastavalt igal aastal esimesel kohtumisel kokkulepitud aegadel, enamasti kord kuus ühel reedel kell 18-20 (21). 

Kui loetletud lähtekohad on sobivad ja koostöö huvipakkuv,
oled teretulnud MSÜ-sse!