Uudiste arhiiv

Nõustamine lastele ja noortele: teraapiline kunstiring

Psühholoogiline nõustamine loovtegevuste kaudu on Mahenas saanud nimeks "teraapiline kunstiring". Kunstiringiks hakkasid loovteraapilisi kohtumisi kutsuma lapsed, kes selles osalesid. Vanemate jaoks on olnud tegemist lapse osalusega psühhoteraapias - nii see nimetus sündis. Tegelikult on tegemist psühholoogilise nõustamise erivormiga lastele ja noortele. Nn kunstiringis toimub nõustamine läbi loovtegevuste, milles spetsialist rakendab oma pädevusest tulenevalt üheaegselt kunstielemente ning nõustamis- ja teraapiapõhimõtteid.

Eesti keeles juhendab teraapilist kunstiringi pereterapeut ja psühholoog Anne Muinaste, kes on aastaid paralleelselt töötanud ka kunstiõpetajana. Ta rakendab kombineeritult pereteraapia, kognitiiv-käitumisteraapia ja kunstiteraapia põhimõtteid, kasutades sageli värvimist.
Vene keeles juhendab teraapilist kunstiringi psühholoog Natalja Shastina, kes on ennast täiendanud erinevatel loovteraapia koolitustel. Ta rakendab kombineeritult psühholoogilise nõustamise ja kunstiteraapia põhimõtteid, kasutades sageli kineetilist liiva.

EESMÄRK ja KESTUS: Teraapiline kunstiring on mõeldud lastele ja noortele (eeskätt kuni 15-aastastele), et aidata neil endil korrigeerida oma probleemset käitumist või läbi loovtegevuste analüüsida probleemolukordi ja võimalusi edaspidi neid kas vältida või ise oskuslikumalt lahendada.

Teraapilise kunstiringi vs loovtegevustega psühholoogilise nõustamise seansid toimuvad enamasti laupäeviti üle ühe nädala, enamasti kaks seanssi korraga. Tegemist on individuaalse, vajadusel kahe lapsega samaaegselt toimuva eesmärgipärase teraapilise tööga. Seansside arv sõltub vajadusest ja kokkuleppest, kuid minimaalselt kohtutakse lapsega kolmel päeval. Lisaks on lapsevanematele või seaduslikule eestkostjale vähemalt üks nõustamisseanss enne ja pärast teraapilist tööd lapsega, ühiselt sõnastada eesmärgid koostööle. Lisaks lapsega tööle võib koostöö sisaldada lapsevanematele personaalset koolitust mahus 4 ak/h. Pärast täiskasvanutevahelist kohtumist ja enne lapse/ noorega kohtumist kooskõlastatakse tegevuskava, mis võimaldaks kõige efektiivsemalt liikuda püstitatud eesmärgi suunas.

TASU: 45,00 eur/ 45 min juriidilise isiku tasumisel ja 25,00 eur/ 45 min eraisiku tasumisel. Tellijaks on seni olnud juhtumipõhisest vajadusest tulenevalt KOV lastekaitse, sotsiaalkindlustusamet, lapsevanem.

Täpsem info: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..