Uudiste arhiiv

Vähidiagnoosiga patsient - koolitus lähedastele ja spetsialistidele

7. ja 21. sept 2019 on fookuses haigusest tingitud muutused ja kuidas nendega toime tulla. Kogenud spetsialist jagab teadusuuringutel ja Eesti kogemusel põhinevaid süsteamtiseeritud teadmisi, mis aitavad paremini mõista, mis võib toimuda vähihaige vaimse võimekuse ja psühho-emotsionaalsete seisunditega. See aitab omakorda mõista, kuidas muutused võivad mõjutada pere- ja sõprussuhteid ning kuidas vähidiagnoosiga inimese pereliikmed saavad nii enda kui ka haige elukvaliteeti parandada.

Sihtrühm: täiskasvanud pereliikmed, kellel on vähidiagnoosiga pereliige ja pedagoogid, kes õpetavad vähidiagnoosiga õpilasi, aga ka teemast huvitatud hiljuti (umbes viimase kuue kuu jooksul) vähidiagnoosi saanud täiskasvanud inimesed

Aeg, maht: kahel laupäeval, kokku 6 ak/h, ´a 3 ak/h; koolituste järel on võimalik broneerida personaalseks nõustamiseks aeg otse psühholoogiga suheldes

7. septembril 2019 kell 11-13.30: KUI PEREKONNAS ON VÄHIDIAGNOOSIGA TÄISKASVANU
21. septembril 2019 kell 11-13.30: KUI PEREKONNAS ON VÄHIDIAGNOOSIGA LAPS

Registreerumine lingil: REGISTREERUMINE

Koolitustasu: 
Tasudes ENNE 10.05.2019 on ühe koolituspäeva hind 45.-/osaleja jakahe koolituspäeva eest korraga tasudes 80.-/osaleja.
Tasudes PÄRAST 10.05.2019 on ühe koolituspäeva hind 55.-/osaleja jakahe koolituspäeva eest korraga tasudes 100.-/osaleja.
(Tasu sisaldab koolitust ja ühte joogipausi ning mõlemal päeval osalejatele ka koolitustõendit.)

Koht: Mahena Keskus, Tatari 12, Tallinn

Tutvustus: Koolitus moodustab terviku, kuigi esimesel laupäeval keskendutakse täiskasvanud haige ja teisel päeval lapseealise haige eripärale. Suure erialase kogemusega kliiniline psühholoog jagab uuringutel põhinevaid teadmisi ja nende rakendamise võimalusi onkoloogilise patsiendiga koos elades. Ka siis, kui arst on ravi edukaks tunnistanud ja haigust ei ole, kuid alles on jäänud ärevus haiguskogemusest või selle kordumise võimalikkusest.
Käsitletav aitab paremini mõista haigustest tingitud paratamatuid muutusi inimese vaimse võimekuse ja psühho-emotsionaalsete seisundite osas. See omakorda teeb lihtsamaks lähedaste omavahelise suhtluse vaatamata haiguskulule. Aga annab ka suurema selguse, kui väga on pereliikmel vaja hoida iseennast, et olla hea kaaslane iseendale ja oma haigele pereliikmele. Mõistmise kaudu saab suurendada nii enda kui ka haige pereliikme emotsionaalset heaolu ja elukvaliteeti. Koolitaja kirjeldab erinevate lausungite mõju ja võimalusi pereliikmel rakendada haigele tuge pakkuvaid lõdvestavaid tehnikaid, kuivõrd sagedane pingeseisund ja häirivad mõtted on üks onkoloogilise haige argipäeva osa.

Teisel koolituspäeval keskendutakse onkoloogilise diagnoosiga lastele. Kuivõrd lapsed soovivad sageli oma lähedasi säästa muretsemisest või ka valivad väga suure abituse lähedasega suhtlemise aluseks, siis on oluline mõista, mis nendega toimub haiguse tõttu. Räägitakse laste füüsilise tervise ja kognitiivsete funktsioonide võimekuse seostest onkoloogilise haiguse ja ravi taustal. Samuti sellest, millised on võimalused õpetada lastele sotsiaalseid oskusi, mis aitavad leppida olukorraga ka sellistel hetkedel, kus haiguskulg seab piirangud vahetule suhtlusele väljaspool peret või haiglat. Jmt.

Koolitaja: Kuulajaskonda oma osavõtlikkuse ja tähelepanelikkusega kiirelt kaasahaarav kogenud lektor Inna Narro on onkopsühholoogiale keskendunud kliiniline psühholoog. Ta on aastaid töötanud koolis, viimased seitse aastast olnud Põhja- Eesti Regionaalhaigla Hiiu Järelravi osakonnas. Mahenas on tal vastuvõtud kaks korda kuus. Ta teeb koostööd MTÜ Vähihaigete Laste Vanemate Liiduga juba alates aastast 2014. Tal on aastatepikkune töökogemus neuroloogilise diagnoosi saanud patsientidega (insult, infarkt ning aju- ja kesknärvisüsteemi kasvajad). Onko-hematoloogilistest haigustest omab ta praktilist kogemust ning teoreetilist teadmistepagasit müeloomtõvest. Toimetamisel  on hetkel raamat „Müeloomipatsiendi Teejuht“, milles ta on kaasautor koos Eesti juhtivate onko-hematoloogide dr E. Everausi, dr A. Kaare ning dr E. Laanega. Teos peaks ilmuma 2019. aasta lõpuks.
Inna Narro juhindub nii nõustamistel kui ka loengutes teaduspõhisest meditsiinist ning psühholoogiast, toetudes erialastest uuringutest tulenevatele empiirilistele teadmistele. Tema uurimisvaldkond on onkopsühholoogilise suunaga, milles on Tartu Ülikoolis seni kaitstud vaid kolm teadustööd, üks bakalaureuse ja kaks magistritasemel. Üks kahest kaitstud magistritööst on Inna Narro uuring. 
Psühhoteraapiatest kasutab Inna Narro kognitiivkäitumusliku ja eklektilise ning logo- ja eksistentsialistliku teraapia võtteid. 

Meeldiva kohtumiseni koolitusel!
Info jagamine võimalikele huvilistele on väga teretulnud!
Lugemist leiab ka FB-st: www.facebook.com/mahena.keskus