Uudiste arhiiv

Jääme Sind mäletama, särasilmne Tiina Kallavus

10. augustil 2019 suri 54-aastasena Tartu Herbert Masingu Kooli direktor ja üle Eesti oodatud koolitaja TIINA KALLAVUS. Mahena jaoks oli Tiina pikaajaline kooostööpartner ja kaasamõtleja, kui jutuks tuli traumadest räsitud laste ja noorte käitumise mõistmine ning probleemide ennetamine. Mahena juhataja Tiina Naarits-Linn ja Tiina Kallavus olid tihedalt seotud tööalaselt, aga neid ühendas ka ühine teadmistejanu. Koos läbiti Tallinna Ülikooli lastekaitse ja sotsiaalpedagoogika valdkonna doktoriõpe.

Tiina Naarits-Linn meenutab: "Tiina oli inimene, kelle koduuksed olid avatud ja õhtutunnidki võisid kuluda Eesti elus toimuva üle arutlemisele. Telefoni teel kestsid meie vestlused tunni ikka, koolimajas kadus aga aeg temaga suheldes veelgi kiiremini, töine päev möödus arusaamatult ruttu. Juba praegu tunnen igatsust omavaheliste arutelude võimalusest ja seda tühimikutunnet ei saa täita. Aeg näitab, kuidas kaotusega kohanemine kulgeb.
Rääkisime ju kõigest. Oma kool oli Tiinale ekstra tähtis, kuid ta ei saanud jääda kõrvalseisjaks ka kogu ülejäänud Eesti teemal. Ikka ütles ta, et lapsed on meil kõigil ühised, linna ega valla piir ei ole näitaja - koolitajana jõudiski ta paljudesse paikadesse. Ta armastas uuendusi, mis paistsid toovat tulu psüühikahäiretega laste ja nende perede, samuti pedagoogide argipäeva. Igav Tiinaga koos ei olnud kellelgi, oli kas põnevus või tulised emotsioonid, mis tõukasid edasi mõtlema ja lahendusi otsima. Visionärile omaselt koges ta, et reaalne elu ja igapäevatööd tegevad inimesed olid vahel liiga aeglased, nii et kannatlikkust õppis ta vist kogu elu.
Töö kõrval oli sama oluline Tiinale tema isiklik pere. Ikka rääkisime koolijuhi ametit pidavast partnerist, Tiina kahest pojast, tütrest ja tütrelastest ning viimastel aastatel peres kasvanud kasutütrest. Nende heaolule kaasaelamine näitas kui heas mõttes kanaema ta oma lähedastele oli.
Kasulapse gümnaasiumi lõpuaktus jäi Tiina viimaseks pidulikuks hetkeks Masingu-koolis."
Mahena jääb mäletama head partnerit. 

Kooli järelhüüe

Tiina Kallavus 
30.07.1965–10.08.2019

10. augustil 2019 lahkus jäädavalt meie hulgast armastatud koolijuht, eripedagoog ja koolitaja Tiina Kallavus.
Tiina pühendas oma elu psüühikahäiretega laste arengu toetamisele, tehes seda säravalt erinevates rollides, alates muusikaõpetaja ja logopeedi tööst kuni tunnustatud koolitaja ja koolijuhini.
Ta pühendus alates 2005. aastast Tartu Herbert Masingu Kooli direktorina autismispektrihäire, kiindumushäire ja traumakogemusega õpilaste haridusele ja riiklikult tagatud toetamisele, avades oma koolis Eesti esimese miljööteraapial põhineva õpilaskodu ning luues kompetentsikeskuse spetsialistide ja lapsevanemate toetamiseks.
Eesti Vabariigi President on Tiina Kallavust tunnustanud Valgetähe IV klassi teenetemärgiga.
Tiina ärasaatmine toimub 17. augustil kell 11 Tartu Jaani kirikus. Lahkunu palvel palub pere mitte tuua ärasaatmisele lilli või pärgasid, vaid annetada Tartu Herbert Masingu Kooli uue koolimaja toetuseks. Seda saab teha kas kohapeal kogumiskasti või elektrooniliselt:
Saaja: MTÜ Päikeseratas
Arveldusarve nr: EE712200221052791023

Tiina Kallavust jäävad austusega meenutama kolleegid Herbert Masingu Koolist,
Tartu haridusasutustest ja paljudest Eestimaa koolidest, lasteaedadest ja rehabilitatsioonikeskustest.

https://tartu.postimees.ee/6750310/suri-tartu-herbert-masingu-kooli-juht-tiina-kallavus
https://www.tartu.ee/en/node/10775
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/lahkus-tartu-herbert-masingu-kooli-juht-tiina-kallavus?id=87100009
https://www.ohtuleht.ee/973303/lahkus-tartu-herbert-masingu-kooli-juht-tiina-kallavus