Uudiste arhiiv

KINEETILISE LIIVA KASUTAMINE - uusi ja põnevaid harjutusi

Reedel, 6. detsembril on koolitus-seminari fookuses: 1.Kineetilise liiva kasutamise meetodid psühholoogilisel nõustamisel. 2.Kineetilise liiva kasutamise võimalused töös paaridega, sh peresüsteemid, probleemid täiskasvanute omavahelistes ning vanemate ja laste suhetes. 3.Plassoteraapia rakendamine psühhosomaatiliste häiretega inimeste nõustamisel. Tegemist on praktiliste tehnikate läbiharjutamise ja analüüsimisega professionnali selgituste toel.

Sihtrühm: psühholoogid, psühhoterapeudid, sotsiaalpedagoogid, sotsiaaltöötajad ning nende erialade tudengid, samuti MSÜ liikmed.
Kahe nädala jooksul teate avalikustamisest on registreerumisel eelistatud MSÜ liikmed ning need, kes osalesid Mahena 21.04.2019 kineetilise liiva ja/või 17.-19.05.2019 plassoteraapia koolitusel. Grupi maksimumsuurus on sellel korral ainult 18 osalejat - vajadusel motiveerige registreerimisel, miks peaks Teid kaasama, nt huvitute esmakordselt Mahena koolitusest või ei ole viidatud koolitustel osalenud.

Õppekeel: eesti ja vene keel, st vene keel kohese järeltõlkega eesti keelde

Toimumisaeg ja kestus: reede, 6. detsember 2019 kell 10-14.15 (6 ak/h)
Koht: Mahena keskus, Tatari 12, Tallinn.

Töökorraldus: lühiloengud, demonstratsioonid, praktilistes töödes toimuva analüüsimine

Registreerumine: REGISTREERUMINE

Hind: registreerumisel kuni 22.10.2019 on tasu 70,00 eur/in ja alates 23.10.2019 on tasu 80,00 eur/in. Sisaldab tõlkega koolitust, joogipausi, koolitustõendit.
Tagastamatu registreerimistasu on 15,00 eur. Koolitusest loobumisel üks töönädal enne koolitusaega tagastatakse koolitustasu põhiosa. Hiljem rahalist tagastust ei tehta, kuid koolitustasu maksnu võib vajadusel enda koha anda kellelegi teisele. Sellisel juhul on vajalik vähemalt kaks päeva enne koolitust teatada osaleja nimi, et talle vormistada koolitustõend. Eriolukorras eraldi kokkulepped. Alus: hinnakiri

NB! Töökorraldus ei võimalda kaasa võtta lapsi ega lemmikloomi, arvestatud on ainult koolituskinnituse saanud täiskasvanutega!
Koolitusruum asub katusekorrusel, millele pääseb ligi ainult treppi mööda.

Lisainfo-1: Info töötubadest

Lisainfo-2:
Kineetilise liiva kasutamine nõustamisel liigitub kunstiteraapiliste tehnikate hulka. Tegemist on suhteliselt lühikest aega kasutusel olnud teadliku praktikaga, mida peetakse laiahaardeliselt väga efektiivseks, kuna tõhus on töö nii laste, teismeliste, täiskasvanute isiklike probleemide kui ka nende omavaheliste suhete korral. Järjest enam pälvib tähelepanu kineetilise liiva rakendamine psühhosomaatiliste sümptomite, psüühikahäirete ja traumatöö korral.
Liivateraapiast, milles kasutatakse tavalist liiva, on kineetilise liiva baasil loodud plassoteraapial erinevusi mitmeid alates liiva enese koostisest. Samuti ei vaja kineetilise liiva kasutamine spetsiaalset liiva anumat ega vorme. Kõigest lähemalt koolitus-seminaril.
Kuigi tegemist on iseseisva koolitus-seminariga, on selle teemaga seotud ka meie külalisõppejõu juhitud koolitus "Plassoteraapia traumatöös", aga samuti on tegemist omal moel justkui jätkukursusega Mahena koolitus-seminarile, mis kineetilise liiva kasutamise kohta toimus 21. aprillil 2019. Juhtlausegi on sama: «Juhtub, et käed saavad hakkama ülesandega, millega mõistus hätta jääb,” Carl Gustav Jung (1875 – 1961), analüütilise psühholoogia koolkonna rajajaid, Šveitsi psühhiaater.

Koolitaja: Natalja Šastina on suure kogemusega praktiseeriv psühholoog (vastuvõtud nii kriisinõustamise keskuses Mahena kui ka psühholoogilise abi ühingus Krada). Kineetilise liiva kasutamist on õppinud Peterburi Praktilise Psühholoogia Keskuses Imaton ja plassoteraapia suuna rajaja, Peterburi arst-psühhoterapeudi Oleg Starostini juures.

Meeldiva kohtumiseni koolitusel!
Info jagamine võimalikele huvilistele on väga teretulnud!
Lugemist leiab ka FB-st: www.facebook.com/mahena.keskus