Uudiste arhiiv

HUVITAV - ARENDAV - MEELEOLUKAS!

Praktiliste tegevustega ja/või näidetepõhiste aruteludega 1-2-tunnine rühmatöö sobib meeleolukaks koosviibimiseks või õppimiseks või praktiliste kogemuste analüüsimiseks. Sobib erinevatele seltskondadele erineva eesmärgipüstituse korral, alates sõpruskondadest ja samaealiste laste vanemategruppidest kuni koostööd tegevate spetsialistideni.
Seni on konkreetsetele soovidele vastu tulles sarnast töövormi kasutatud sünnipäevaseltskonnas ühise meeleoluka mõtlemise tektamisel, aga loomulikult ka töiste juhtumite analüüsimisel spetsialistide seltskonnas. Sellisel juhul on tegemist nn praktikumiga, kus spetsialistid käsitlevad peamisi kitsaskohti või aidatakse ühiselt mõtestada tõhusamaid tehnikaid praktikas kasutamiseks.

Töötoal on kindel maksumus, olgu osalejaid kaks või kümme - enamasti suurema seltskonna jaoks kirjeldatud töövorm ei sobi. Töötuba toimub klubilises vormis ehk siis kesksel kohal on õdus keskkond Mahena katuseakendega klassitoas koos tassikese tee ja juhitud teemaarendusega. Iga teemaga saab korduval kohtumisel minna sügavuti, nii et teemakäsitlus ei ammendu ühe kohtumisega ja kolleegide seltskond saab näiteks terveks aastaks plaanida kord kvartalis kohtumisi.

TÖÖTOAD ON TELLIMISEL, mistõttu võib küsida erinevaid teemasid ja me anname teada, kas meie võrgustikus on spetsialist, kes huvipakkuvat võiks töötoas käsitleda, kohene võimalus on alljärgnevatel teemadel töötubadeks.

Kõikidele huvilistele, fookus vastavalt grupile - olgu siis lapsevanemad või spetsialistid:
- kollektiivi/ sõpruskonna hoidmine ja kokkukuuluvustunde arendamine kolme märksõna kaudu: fika, hygge, ikigai
- kineetiline liiv või metafoorkaardid teejuhina 
sisemise segaduse korrastamisel - vene k, soovi korral tõlkega eesti keelde;
- temperamendimäng lapse mõistmisel
- psühholoogilise esmaabi andmine ootamatus olukorras; 
- lapse loovuse toetamine;
- harmoonilise mina loov toetamine.

Ainult spetsialistidele:
- esmane kriisisekkumine;
- esmane kriisinõustamine;
- sotsiaalpedagoogi maketikaust, sh iseloomustus, alaealise nõustamise kokkuleppeleht jmt.

Huvi korral täpsem lisainfo, kirjutage e-postile: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Vt hinnakirjast töötoa tasu SIIT.

Info jagamine võimalikele huvilistele on väga teretulnud!
Lugemist leiab ka FB-st: www.facebook.com/mahena.keskus