Uudiste arhiiv

Kogemusnõustamine SUITSIIDI KAUDU lapse kaotanud vanematele

Lapse kaotus on korvamatu, kuid uue reaalsusega on võimalik õppida elama, jäädes oma mälestustes hoidma ilusat ja suutes taas elust rõõmu tunda. Lapse suitsiid tekitab lisaks leinavalule vanemates veel erinevaid raskeid tundeid, vahel häbi, vahel midagi muud. Seejuures tunded ei saa ealeski olla õiged või valed, need lihtsalt on.
Lisaks on leinaga toimetulek väga erinev ja ühte kindlat abistavat meetodit ei ole olemas. Väljarääkimine on siiski oluline. Sageli on tähele pandud, et psühholoogilise nõustamise kõrval aitab lapse kaotamise järel kogemuspõhine arutelu tulemuslikumalt hinges olevat valu alandada. Kui kogemus on sisult sarnane, on lihtsam seda mõista. Seejärel saab jõuda selle juurde, mida positiivset elu veel pakkuda võib.

Mahena kogemusnõustaja pakub suitsiidi kaudu lapse kaotanud kuni kolme pere vanematele vestluskohtumisi kuuel pühapäeval:
01.03., 15.03., 22.03., 29.03., 05.04., 12.04.2020. Kõik kuus kohtumist moodustavad terviku ja on mõeldud rühmavestlustena. Vajadusel saab samadel päevadel kokku leppida personaalse vestluse. Kuupäevade osas võidakse esimesel kohtumisel kõikide soovil teha korrektuure, kuid kohtumisi on kuus. 

  • Rühmakohtumine Mahena keskuses Tallinnas kestab korraga 2-2,5 h, eesti keeles.
  • Registreerumine ja täpsustused e-postil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
  • Hind kuue kohtumise eest on 180,00 ehk 6 x 30,00. Vajadusel konsulteerida KOV sotsiaalametiga osalustasu maksmiseks toetuse saamise osas.

Kübler Ross

Kübler-Rossi leinaprotsessi etappide mudel.

Meeldiva kohtumiseni!
Info jagamine võimalikele huvilistele on väga teretulnud!
Lugemist leiab ka FB-st: www.facebook.com/mahena.keskus