Uudiste arhiiv

Ekraanide mõju lastele - seminar 10. jaanuaril

Kutsume reedel, 10. jaanuaril kell 15.30-17.00 seminarile! Oodatud on praegused ja tulevased lapsevanemad ning kõik täiskasvanud, kes tööalselt või peresuhetes on eeskujuks väikelastele ja algkoolilastele. Seminari viib läbi semiootik ja psühholoogiline nõustaja, kahe lapse ema Maria-Helena Naarits. Lisainfo: http://mahena.org/images/Mahena_inimesed/Maria_N.jpg

Me oleme ümbritsetud ekraanidest kodus ja väljaspool kodu, ekraane on sageli rohkem kui pereliikmeid. Kas ja kuidas mõjutavad helendavate ekraanidega igapäeva-kaaslased laste arengut, tervist, käitumist ja üldist heaolu, see on olnud paljude vanemate ja spetsialistide küsimus. Teadus on nii mõnegi vastuse leidnud, millest võiksid teada nii vanemad, vanavanemad kui ka lastega töötavad spetsialistid.

Lähiajal on ilmunud palju teadusuuringuid, kirjutatud artikleid ja analüüsitud ekraanide mõju erinevates valdkondades ning neid tulemusi on oluline jagada lapsevanemate, vanavanemate ja teiste lähedastega ning spetsialistidega, kes lastega töötavad. Mahena lühiseminaril antakse ülevaade mõnedest lähiaastatel ilmunud uuringutest ekraanide mõju teemal. Muuhulgas räägitakse, mis vanuseni võiks laps olla täielikult ekraanivaba just tema arengu seisukohast ja kuidas vanusest sõltuvat on mõistlik ekraaniaega pikendada, ilma, et see ohustaks tervist ja mõjutaks käitumist.

Osalustasu: 15.-, aktiivsele MSÜ liikmele tasuta.
Maksetähtaeg on 1 nädal või hiljemalt 5 päeva enne koolitust, tegemist on tagastamatu registreerimistasuga ning mittetuleku korral tasu ei tagastata, kuid on võimalik ise leida asendusosaleja. Lühiseminaridel koolitustõendeid ei väljastata.

Registreerumine: https://forms.gle/S3PFutHakqsqpApN6
Registreerumise kinnitused saadetakse meilile. Kui kohad on täis, antakse sellest kohe teada.

NB! Ka MSÜ liikmetel on vajalik registreerumine tasuta osalemiseks, kuna kohtade arv on piiratud Mahena kaminaklassi suurusega.

KOHTADE ARV ON PIIRATUD
PS. Pöörame tähelepanu, et seminarile ei ole võimalik tulla ilma eelneva kokkuleppeta laste või lemmikloomadega.

Meeldiva kohtumiseni!
Info jagamine võimalikele huvilistele on väga teretulnud!
Lugemist leiab ka FB-st:
 
www.facebook.com/mahena.keskus