Uudiste arhiiv

Allergeenid, ökomärgised jne kosmeetikas - mõju tervisele

Igale lapsevanemale ja tervisest hoolivale inimesele mõeldud seminar: reedel, 8. mail kell 15:30-17:00. Lühiseminar lähtub erinevatest teadusuuringutest ja praktiku kogemusest, puudutades järgmisi märksõnu: allergeenid, kosmeetikatoodete tark kasutamine, ökomärgised ja muu infoteave toodetel. Seminari viib läbi rakenduskeemia ja biotehnoloogia bakalaureus, molekulaarse biokeemia ja ökoloogia magister HELERIN LEPIK. 

Mahena 15 LogoMahena tegeleb peamiselt vaimse ja psüühilise heaoluga, aga kuna inimene on tervik, siis ei saa me üle ega ümber keskkonna mõjust. Klišeegi ütleb, et terves kehas terve vaim. Sellel seminaril saab selgemaks, kuidas kehaline tervis mõjutab vaimset heaolu.

Raske on leida inimest, kes ei oleks kasutanud kosmeetikat, olgu selleks kreem, deodorant või jumestusvahendid. Biokeemik selgitab, kuidas mõista, milliseid tooteid on hea kasutada, milliseid mitte? Millised on müüdid kosmeetikamaailmas? Miks on oluline langetada oma valikuid informeeritud teadlikkusega ehk miks ja kuidas pöörata sisulist tähelepanu toodete koostisosadele? Kuidas lugeda pakendit tavatarbijana ja omamata keemiku tausta?
Pakendi lugemisel pööratakse tähelepanu lisaks koostisosade lugemisele ka reklaamloosungitele. Selgemaks saab, mida tähendab vegan/mittevegan toode, millele viitavad ökomärgised ja info loomadel mittetestimisest, mis on allergeenid.

Osalustasu: 20.-, aktiivsele MSÜ liikmele soodustus.
Maksetähtaeg on 1 nädal või hiljemalt 5 päeva enne koolitust, tegemist on tagastamatu registreerimistasuga ning mittetuleku korral tasu ei tagastata, kuid arve tasunul on õigus ise anda oma koht asendusosalejale. Lühiseminaridel koolitustõendeid ei väljastata.

Registreerumine SIIN 

KOHTADE ARV ON PIIRATUD
PS. Pöörame tähelepanu, et seminarile ei ole võimalik tulla ilma eelneva kokkuleppeta laste või lemmikloomadega

Meeldiva kohtumiseni!
Info jagamine võimalikele huvilistele on väga teretulnud!
Lugemist leiab ka FB-st: www.facebook.com/mahena.keskus