Uudiste arhiiv

Tasuta koolitused. Konverents. Koostöö kriisides. Kestvusetendus.

HEAD UUT ALGAVAT ÕPPEAASTAT KOGU EESTILE! Jagame peamisi sõnumeid, mille Mahena uudiskirja soovijad on saanud juba oma e-postidele. 

Tallinna haridustöötajatele Õpetajate Majas TASUTA KOOLITUSED Mahena võrgustikus olevatelt spetsialistidelt
a- Mari KOLGA: "Kooli kriisiplaani ülevaatamine tänastes oludes", https://opetajatemaja.ee/opetajakoolitused/kooli-kriisiplaan/ ja "Lasteaia kriisiplaani ülevaatamine tänastes oludes", https://opetajatemaja.ee/opetajakoolitused/lasteaia-kriisiplaan/ - osaleja saab selgeks maatriksi riskide hindamiseks ja mõistab kriisiplaani erisusi distantsõppe tingimustes
b- Tiina NAARITS-LINN: "Õpetaja suhtlemisosavus generatsioonide mõistmise kaudu", https://opetajatemaja.ee/opetajakoolitused/generatsioonid-koolisuhetes/ - osaleja mõistab eri generatsioonide eri ootusi suhetele ja erisusi õppeprotsessis osalemisel
c- Mari-Liis VAHER: "Juhi käitumine kriisis defineerib tema edu või ebaedu peale kriisi", https://opetajatemaja.ee/opetajakoolitused/juhi-edu/ - haridusasutuse juht mõistab paremini alluvate erinevaid suhtlusstiile, nende mõju pingeliste olukordade kommunikatsioonile ja juhi rollile kriisiaja üleelamisel
d- Ave-Gail Kaskla-Kuprys: "Õpetaja vaimse tervise hoidmine", https://opetajatemaja.ee/opetajakoolitused/opetaja-vaimse-tervise-hoidmine/ - osaleja saab teadlikumaks strateegiatest stressiolukordade ennetamisel või nende juhtimisel.
e- Natalija Saština vene keeles: "Stressiga toimetulekustrateegiad", https://opetajatemaja.ee/opetajakoolitused/stressiga-toimetulek/ - osaleja tunneb Richard Lazaruse stressikäsitluse strateegiat ja oskab näha enda ressursse stressiga toimetulekul.

KOGEMUSKONVERENTS kõikidele huvilistele teemal "Kriisinõustamine koolinoore traumakogemuse korral"
Aeg ja koht: 21. oktoobril Tallinnas hotell Europa konverentsikeskuses
Programm: kõnelevad koolijuhid, spetsialistid, valust väljunud inimesed - septembri lõpuks lõplik programm ka veebis ja registreerunute e-postidel
Tasu, registreerumine, lisainfo: http://mahena.org/koolitused/konverents-2020.html
Kellele ja mis: Koolijuhid, õpetajad, nõustajad, pereõed, lastekaitsespetsialistid, ohvriabispetsialistid, lapsevanemad - olete oodatud osalema kogemusi analüüsival konverentsil. Vaatame koos otsa juhtumitele, mil koolipere ühe või mitme liikmega seotud traumaatiline olukord on andnud õppetunni, millest õppimiseks ei pea ootama sarnase ise kogemist. Kuulame sagedamini esitatavaid küsimusi ja otsime neile vastuseid. Räägime ka 2020. aasta kevadel olnud õpilaste leinajuhtumite kogemustest distantsõppe tingimustes.

Koostöö kriisides - sõnum linnade ja valdade ning asutuste juhtidele
"Iga kriisijuhtum on ainukordne, kuid on seaduspärasused, mida on hea arvestada, et päriselt toetada üksikisikut, kogukonda, kollektiivi. On hea mõista, et kui inimene ei ole ettevalmistatud traumaks, milles ta teist aitab, siis saab ta ise traumeeritud ja teise abistamine võib abivajajas palju küsimusi tekitada."
a- Alates augustist 2020 on suurem tõenäosus, et kriisinõustamises pädev spetsialist on kas oma vallas/ linnas või piisavalt lähedal. Mahenal on rohkem võimalusi olla toeks mitte üksnes püsipartneritele. Pakume ennetavalt kriisikäitumise sisekoolitusi ja kriisijuhtumiga seonduvalt operatiivset ja vahetut järelnõustamist. Seda nii individuaalselt kui ka traumajärgse rühmatööna, vajadusel toetame surmateate edastamisel, võimaldame abistajatele juhtumipõhiseid maandavaid-toetavaid nõustamisi. Samuti on Mahenas kogenud kriisinõustaja-ohutusspetsialist, kes on abiks kriisiplaani korrastamisel ja kriisiõppuste läbiviimisel.
b- Mahenas lõppes 14. augustil 2-aastane kriisinõustamise kvalifikatsiooni tõstmise koolitus ja Mahena 15. sünnipäeval jagati välja 28 tunnistust spetsialistidele üle Eesti, Võrumaast Saaremaani, rääkimata Tallinnast ja Harjumaast. Kõik jätkavad ka Mahena Spetsialistide Ümarlauas, kus regulaarselt analüüsitakse keerukaid kriisijuhtumeid psühhosotsiaalse abi tasandil.
c- Jagame vajaduspõhiselt ja spetsialistidega läbiräägitult infot oma võrgustikus olevate kriisinõustamise ja järeltoetust pakkuvate spetsialistide kohta. Koostöö soovil või kriisijuhtumist tuleneva abivajaduse korral on püsipartneritele kiire otsekontakt, teistele vastavalt võimalusele e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või tel 56633115.

Kestvusetendus - laval ka Mahena kriisinõustaja
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rahvusvahelise magistriõppekava CPPM tudengid teevad 99-tunnise kestvuslavastuse, kus mh intervjueeritakse mõnda oma valdkonna eksperti, kelle seas 2. septembril kell 18 astub lavale ka meie Tiina Naarits-Linn. Intervjuu on eesti keeles, kuid see tõlgitakse ka inglise keelde. Kõik huvilised on oodatud kogu lavastuse vältel osalema vahetult kohapeal või virtuaalselt, https://www.facebook.com/events/333285191159941/
Tiina N-L. panustab heategevuslikus korras oma aega ja teadmisi igal õppeaastal mõne haridusvaldkonna projekti tarbeks. See õppeaasta saab väga vahval moel avatud. Huvilistele head ühist kestvusetenduse nautimist ja veelkord - väga head uut õppeaastat!

Tort

Mahena 15. sünnipäeval, 14. augustil 2020 2-aastase kriisinõustamise koolituse läbinud, eksami sooritanud
ja ettekandemaratonil suurepäraselt esinenud kursuslaste tellitud magus akord .

Info jagamine võimalikele huvilistele on väga teretulnud!

Koroonakriisiaegseid Mahena sõnumeid saab vajadusel nüüdki üle vaadata-kuulata: 

http://mahena.org/mahena/uudised/177-eriolukord-eestis.html

Lugemist leiab ka FB-st:
 www.facebook.com/mahena.keskus