Nõustajad

Nõustamisinfo* ja esmaseansile registreerimine: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või tel 5663 3115 (E-K kell 8-9)
(Korduvkohtumise aja annab nõustaja.)
Hinnakiri
___________________________________________________

KLIINILINE PSÜHHOLOOG

jpgInna Narro; kliiniline psühholoog, lektor (eesti ja vene k);
vastuvõtud kahel laupäeval kuus, lisainfo SIIN

KRIISINÕUSTAJA, PSÜHHOLOOGILINE NÕUSTAJA

jpgTiina Naarits-Linn; kriisinõustaja, psühholoogiline nõustaja, superviisor, lektor (eesti ja vene k); 
vastuvõtud eraldi kokkulepitud ajal, sh kord kuus laupäeviti
- käesoleval ajal võimalik registreeruda supervisioonidele ja korduvseanssidele (kõik varasemad kliendid), uute klientide vastuvõtu algusest teatatakse siin ja Mahena FB-s

jpgMari Kolga; kriisinõustaja, psühholoogiline nõustaja, lektor (eesti ja inglise k); 
vastuvõtud eraldi kokkulepitud ajal

jpgMaria-Helena Naarits; psühholoogiline nõustaja (väikelaste arengu ja karjäärinõustamise valdkond), lektor (eesti ja inglise k);
vastuvõtud eraldi kokkulepitud ajal 
- 2019. aastal võimalikud ainult e-konsultatsioonid, sh abi cv koostamisel

jpgUrmas Lehtsalu; kriisinõustaja, suhetekorraldaja, lektor (eesti ja vene k, vajadusel saksa k); 
vastuvõtud eraldi kokkulepitud ajal

PERETERAPEUT, PSÜHHOLOOG-LOOVTERAAPILINE NÕUSTAJA

jpgAnne Muinaste; pereterapeut, psühholoog-loovteraapiline nõustaja (eesti k); 
vastuvõtud enamasti kahel laupäeval kuus

jpgNatalja Shastina-EST; jpgNatalja Shastina-RU; psühholoog-loovteraapiline nõustaja, taoistlike praktikate treener, lektor (vene k);
vastuvõtud enamasti esmaspäeviti

SOTSIAALPEDAGOOG-NÕUSTAJA

jpgAnnegrete Johanson; sotsiaalpedagoog-nõustaja, lektor (eesti ja saksa k); 
vastuvõtud eraldi kokkulepitud ajal

SOTSIAALTÖÖTAJA

jpgAnne-Ly Rezev; sotsiaaltöötaja (eesti ja vene k); 
vastuvõtud kahel korral kuus laupäeviti, lisainfo SIIN

_________________________________________________________

*Nõustamisinfo täpsustused

  • Nõustamised toimuvad vastaval võimalusel ja kokkuleppel, mille otsustab iga nõustaja personaalselt. Mahenale on teada esmanõustamisteks vabad ajad, mida teenuse soovijatele pakutakse. Operatiivsed ajad on eeskätt lepingulistele koostööpartneritele, seejärel püsiklientidele. Uutele klientidele antakse teada, kas ja millal on vabu nõustamisaegasid.
  • Vastuvõtud toimuvad eelneva kokkuleppe alusel Tallinnas Tatari 12 asuvates Mahena ruumides. Akuutsete kriisitööde, aga erandkorras ka teiste nõustamiste puhul on võimalikud eraldi kokkulepped, nt tööks väljaspool Mahena ruume.
  • Nõustamised on tasulised, tasujaks on kas teenust saav klient ise või (kliendi nõusolekul) selle tellija või Mahena tegevust toetada sooviv annetaja, sh mistahes ettevõte või ühing, kohalik omavalitsus või riigiasutus (sh sotsiaalkindustusamet, töötukassa jmt), samuti eraisik.
  • Nõustajad arveldavad kas Mahena kaudu või iseseisvalt (sh mõne teise partnerorganisatsiooni kaudu). Enne nõustamist teavitatakse klienti hinnakirjast, sh erandkorras rakendatavast tasuta või soodustusega teenusest, ja arveldamise viisist.
  • Nõustajad Mahenas on oma töös iseseisvad ja sõltumatud, kuid kõik lähtuvad Mahena eetilistest põhimõtetest ja osalevad MSÜ tegevuses. Lisaks tegevusele Mahenas on nõustajad enamasti seotud iseseisvate töiste lepingutega väljaspool Mahenat. 

_________________________________________________________

Mahena kriisinõustajate võrgustikust

See hõlmab kogu Eestit. Mahena kriisinõustajana saab tegutseda üksnes kõrgharidusega ja nõustamises kogenud spetsialist, kes on põhjalikumalt juurde õppinud kriisikäitumise ja -nõustamise spetsiifikat ning kes osaleb regulaarselt Mahena Spetsialistide Ümarlaua (MSÜ) töös. Igapäevaselt töötab ta oma erialasel tööl, kriisijuhtumi korral asub vastavalt võimalusele ja eraldi kokkulepetele kriisitööle.

Mahena kogenumad kriisinõustajad alustasid kriisitööga seoses reisilaeva Estonia hukuga Läänemeres 28. septembril 1994, kui hukkus 852 inimest ja möödunud oli napp kuu kolmandast Eesti Vabariigi taasiseseisvumise aastapäevast 20. augustil. Mahena spetsialistid töötasid ka Gruusias UNICEF-i koosseisus pärast sõjategevust 2008. aasta suvel. Mahena kriisinõustajatel on kogemus tööst väga erinevates kriisijuhtumites Eestis, aga ka vabatahtlikust tööst (nt trauma järel liikumispuude saanute ja nende pereliikmete suvelaagrites). Kogemusi on Eestist ja kaugemalt, nii ulatuslikes kriisides tegutsemisel kui ka väiksema arvu kannatanute, samuti keeruliste konfliktolukordade leevendamise ja rehabilitatsiooni eesmärgil töötamisega.

Kriisivaldkonna ja konkreetsemalt kriisinõustamise täienduskoolitusi ja lühiseminare hakati Mahenas läbi viima kohe esimesel tegevusaastal (2005). Seni kõige mahukam tervikkoolitus kriisinõustamises toimus Mahenas aastatel 2010-2011 (kokku 240 tundi), millise mahuga kriisinõustamise koolitus oli Eestis esmakordne. Järgmine suuremahuline kursus on kavandatud toimuma perioodil 2019-2020, kuivõrd kümne aasta jooksul on lisandunud uusi teoreetilisi seisukohti ja praktilisi juhtumianalüüse, samuti on vajalik uue põlvkonna spetsialistidele põhjalikum oskusteave traumeeritud inimestega töötamisel.
Igal MSÜ liikmel on võimalik liituda Mahena kriisinõustajate võrgustikuga.

 

Uudiskiri

Anneta

Oluline