Anneta

MTÜ Mahena (ametlik lühend) kontod:

EE627700771003435273, LHV Pank
EE632200221046742538, Swedbank

Annetuse tegemisel märkige palun kande kirjeldusse "Annetus" ja soovi korral selle kasutamise tingimus, sh näiteks kelle või mille jaoks on annetus mõeldud (abivajava isiku nimi või juhtumi nimetus). 

ANNETUSTE KASUTAMINE:
kas annetaja määratud sihtotstarbel või selle puudumisel järgmiste valikute alusel

1) kriisijuhtumite korral, sh konkreetse isiku või juhtumiga tegelemiseks1 
2) tugirühmade tegevuseks
(a) leinavatele vanematele, b) suitsiidmõtetega inimestele, c) lapsevanemate kooliks)
3) Mahenale oma (rendivabade) ruumide soetamise fondi täiendamiseks

Mahena on alates loomisest olnud täienisti isemajandav mittetulundusühing, ilma mistahes toetusteta. Ilma liikmetasuta tegutseb ka spetsialistide ümarlaud (MSÜ). See on võimalik, kuna pakutavad teenused on tasulised. Erandiks on juhud, mil spetsialist soovib ühekordselt tasuta abistada. Eraisikule võivad teenused olla siiski algusest peale kuni vajaduse lõppemiseni tasuta - kui kokkuleppe alusel on tasujaks mõni asutus või organisatsioon, KOV või riigiasutus, või kaetakse kulu annetustest. Mahena ei ole teinud annetuste saamiseks kampaaniaid ja seetõttu on meile annetuse laekumine ülimalt erandlik. Võimaluse selleks oleme siiski loonud.

Annetuse tegemisel palume arvestada
- Mahena ei ole tulumaksusoodustusega ühing ehk eraisikule on annetuse tegemine maksuvaba, kuid juriidilisel isikul tuleb annetuselt tasuda tulumaks vastavalt Tulumaksuseadusele,
- annetuste maksustamise selgitust saab lugeda SIIT,
- annetamisel esitatud tingimustega seotud annetuse kasutamise majandusaruanne edastatakse annetajale, kes on annetamisel vastava sooviga e-kirja saatnud,
- kui annetaja esitatud tingimused on vastuolus Mahena eetiliste põhimõtetega, siis pakub Mahena võimalust tingimusi muuta või tagastab annetuse.

Küsimuste ja täpsustuste jaoks kirjutage See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või helistage 5663 3115.

_______________________
1 - Kriisijuhtumi korral, kus palutakse Mahenalt sekkumist, kuid selle eest tasumiseks isikul või lähedastel võimalus puudub ja riiklik või KOV abi ei ole piisav või on kokkulepe aeganõudev või ei ole üldse võimalik, kasutab Mahena annetusraha (selle olemasolul). NB! Süüteo juhtumis oleva kannatanu või tunnistaja psühholoogilist abi hüvitatakse riiklikult vastavalt Ohvriabi seaduse tingimustele. Mitmetel juhtudel saab ühekordset rahalist toetust psühhosotsiaalse toe jaoks ka oma elukohajärgsest omavalitsusest (võimalusi selgitab KOV sotsiaalametnik).

Täname!