Anneta

MTÜ Mahena (ametlik lühend) kontod:

 

EE627700771003435273, LHV Pank
EE632200221046742538, Swedbank

Annetuse tegemisel märkige palun kande kirjeldusse "Annetus" ja soovi korral selle kasutamise tingimus, sh näiteks abivajava isiku nimi või juhtumi nimetus. 

ANNETUSTE KASUTAMINE:
kas annetaja määratud sihtotstarbel või selle puudumisel järgmiste valikute alusel

1) kriisijuhtumite korral, sh konkreetse isiku või juhtumiga tegelemiseks1 
2) tugirühmade tegevuseks
(a) leinavatele vanematele, b) suitsiidmõtetega inimestele, c) lapsevanemate kooliks)
3) Mahenale oma (rendivabade) ruumide soetamise fondi täiendamiseks

Mahena on alates loomisest olnud täienisti isemajandav mittetulundusühing, ilma mistahes toetusteta. Tasuta tegutseb spetsialistide ümarlaud (MSÜ). Teenused on tasulised, kui spetsialist ei leia võimalust ja soovi ühekordselt tasuta abistamiseks (teenuse eest tasumisel arveldatakse Mahenaga või Mahena vahendatud spetsialistiga otse). Eraisikule võib teenus olla tasuta ka siis, kui kokkuleppe alusel on selle eest tasujaks mõni asutus või organisatsioon, KOV või riigiasutus, aga ka vastava annetusraha olemasolul. 

Annetuse tegemisel palume arvestada, et Mahena ei ole tulumaksusoodustusega ühing ehk eraisikule on annetuse tegemine maksuvaba, kuid juriidilisel isikul tuleb annetuselt tasuda tulumaks vastavalt Tulumaksuseadusele. Annetuste maksustamise selgitust saab lugeda SIIT
Annetamisel esitatud tingimustega seotud annetuse kasutamise majandusaruanne edastatakse annetajale, kes on annetamise järel vastava sooviga e-kirja saatnud. Kui esitatud tingimused on vastuolus Mahena eetiliste põhimõtetega, siis pakub Mahena võimalust tingimusi muuta või tagastab annetuse.
Küsimuste ja täpsustuste jaoks kirjutage See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või helistage 5663 3115.

_______________________
1 - Kriisijuhtumi korral, kus palutakse Mahenalt sekkumist, kuid selle eest tasumiseks isikul või lähedastel võimalus puudub ja riiklik või KOV abi ei ole piisav või on kokkulepe aeganõudev või ei ole üldse võimalik, kasutab Mahena annetusraha (selle olemasolul). NB! Süüteo juhtumis oleva kannatanu või tunnistaja psühholoogilist abi hüvitatakse riiklikult vastavalt Ohvriabi seaduse tingimustele. Mitmetel juhtudel saab ühekordset rahalist toetust psühhosotsiaalse toe jaoks ka oma elukohajärgsest omavalitsusest (võimalusi selgitab KOV sotsiaalametnik).

Täname!

Uudiskiri

Anneta

Oluline