Konverents 2020

mahena traumakriis konverents fb cover 820x360px 01

Tere tulemast osalema!

Fookus: 
Räägime tõsiseid ja ehedaid kriisilugusid, tuues esile neist saadud õppetunnid ja noorte kriisinõustamist toetavad ekspertide arutelud. Kevad 2020 tõi varem kavandatud konverentsi fookusesse lisaküsimuse, millele otsitakse samuti kogemusele tuginedes vastust: mis või kes on nõrgim lüli distantsõppes, mida on vaja teada surma käsitlemisest ja leinarituaalidest distantssuhtluse ajal?

Sihtrühm:
Oodatud on kõik huvilised, eeskätt laste ja noortega töötavad spetsialistid ja ametnikud – haridusjuhid ja õpetajad, KOV juhid ja lastekaitsespetsialistid, treenerid ja huvijuhid, psühholoogid ja sotsiaalpedagoogid, ohvriabispetsialistid ja politseiametnikud, tervishoiutöötajad ja psühhoterapeudid, kriisinõustajad ja hingehoidjad, õpilasnõustajad ja tugiisikud ning muidugi lapsevanemad.

Konverentsi moderaator on MÄRT TREIER, päeva raamistab oma teadmiste ja kogemustega kriisinõustaja TIINA NAARITS-LINN.
Oma kriisikogemusi jagab 4 KOOLIJUHTI, muusikata ja muusikaga räägib oma loo laulja ALEN VEZIKO. Sõna saab KOKKU 16 EKSPERTI, alates emast, kes kaotas suitsiidile oma koolis käiva lapse.

Konverents toimub igal juhul, eelistatult Tallinnas hotellis Europa. Vastavalt tegelikule olukorrale viiakse vajadusel konverents digisaali,
mil osalejad saavad digitaalse ligipääsu oma meilile ja konverentsipaketi postipakina.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Tiina Naarits-Linn, Kriisinõustamise ja Eneseleidmise Keskus Mahena juhataja, kriisinõustaja:mahena juubelilogo 1 01
"Mahena spetsialistide jaoks on olnud silmatorkav (13-) 15-18-aastaste noorte väga suur haavatavus ja ennastkahjustava käitumise korral ümbritsevate inimeste justkui tagantjärele tarkuse rohkus, mis on kahjuks vahel hiljaks jäänud.
Üks ja sama olukord võib ühele inimesele kujuneda kriisiks, teisele mitte. Olgu siis tegemist traumavigastuse, leina, tervise kaotuse või suhte purunemisega, millega seonduvalt kogetakse talumatult raskena näivat valu, hirmu, hüljatust, üksindust, abitust. Olukorra tõsidust mõõdab kõrvalolija sageli iseenese mõõdupuu alusel, mistõttu on võimalik üle- või alareageerimine.
Samas objektiivne tegelikkus võibki olla väheste väliste ohumärkidega, kuid inimene teab juhtunu raskust iseenda jaoks, kui vaid keegi oskaks küsida neid õigeid küsimusi, kuulaks tingimusteta. Ilmselge trauma, ka psüühilise trauma, korral on vajalik mõista, et inimene ei pruugi osata või suuta küsida abi, mistõttu esmane abi on vajalik palvet ootamata. Sellega on võimalik vähendada vajadust hilisemate teraapiate järele ja toetada elukvaliteedi (kiiiremat) taastumist. Hingelise abita jäämine võib maksta kallist hinda. Võime suitsiidile kaotada väärtusliku inimelu või kogeda, kuidas häiruvad kriisis abita jäänud inimese vaimne ja emotsionaalne tervis, langeb õpi- või töövõimekus, kahjustuvad lähisuhted – seda ka kaugemas tulevikus.
Suurem teadlikkus aitab meid kõiki, nii abivajajaid kui ka aitajaid. Teame, et psühholoogilise esmaabi andmine on jõukohane igale hoolivale inimesele, elurõõm on taastuv. Valusatest kogemustest on õppida nii spetsialistidel kui ka abivajajate lähedastel."

Konverentsi korraldust toetavad:

PM piklik nobackgroundHestia Europa logo VERT CMYK 01

 Küsimuste korral pöörduge palun: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Leidke meid ka FB-st: www.facebook.com/mahena.keskus/
Kasutame teemaviidet: 
#mahenakonverents
Täname, kui jagate sihtrühmale infot konverentsi toimumisest!
KOHTUMISENI KONVERENTSIL!