Urmas Lehtsalu

Operatiivse reageerimispädevusega kriisinõustaja; Mahenas ka leinanõustaja
Töökeel: eesti, vene, saksa
Esmane piirkond: Kuressaare-Saaremaa
Kontakt: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.; www.facebook.com/mahena.keskus

 

UrmasUrmas on kogenud kriisinõustaja, nii akuutse regeerijana kui ka järelnõustamiste läbiviimisel, samuti on ta kogenud leinanõustaja, tal on ka matusetseremoonia läbiviimise kogemus. Urmas on aastaid töötanud loomaarstina, olnud 30 aastat juht poolesaja alluvaga eraettevõttes, on kogenud pidulike sündmuste juhtija ning pühendunud õpetaja ja andragoog. Regionaalses raadiojaamas Kadi on ta toimetanud haridussaateid ja teinud kümneid intervjuusid õpetajatega. 

Kriisinõustamise ja Eneseleidmise Keskus Mahenaga on Urmasel koostöökogemus alates 2018. aastast. Ta on lõpetanud Tiina Naarits-Linna juhendatud 2-aastase kriisinõustamise kvalifikatsiooni tõstmise koolituse ja mitmeid väiksemaid kursusi. Urmas on on Eesti Kriisinõustamise Ühingu juhatuse liige (alates 2022) ja Mahena Spetsialistide Ümarlaua aktiivne liige.

Urmas on omandanud Eesti Põllumajanduse Akadeemias loomaarsti eriala (MA tase ) ja Tallinna Ülikoolis  kasvatus- ja riigiteaduste eriala (MA). Täienduskoolituste kaudu omab Urmas põhjalikke ja laialdasi teadmisi sotsiaaltöös ja psühholoogias, sh kriisipsühholoogias ja psühholoogilises nõustamises. Ta on läbinud mahukaid kriisikoolitusi Venemaa tunnustatud spetsialistide juhendamisel.

Inimesena on Urmas tähelepanelik ja hooliv, üheaegselt konkreetne ja paindlik, turvatunnet pakkuv ja huumorit hindav. Juhtmõte elus: "Ära kõnni mu ees, ma ei pruugi järele tulla. Ära kõnni mu taga, ma ei pruugi ees astuda. Kõnni mu kõrval ja ole lihtsalt mu sõber." /Albert Camus, Nobeli kirjandusauhinna võitja/

Viimati redigeeritud: sept 2022