Uudiste arhiiv

KINEETILISE LIIVA KASUTAMINE - praktiline koolituspäev

Reedel, 6. detsembril on võimalus õppida paremini kasutama hästi modelleeritavat ja suhtlemiseks hea abivahendina toimivat kineetilist liiva. Koolituspäev on jaotunud kolmeks alateemaks:
1. Kineetiline liiv - erisused võrreldes tavalise liivaga, arvestades kasutamisvõimalusi ja suhtlemiseks rakendatavaid tehnikaid, sh nõustamise abivahendina.
2. Kineetilise liiva kasutamise võimalused suhteprobleemide korral, sh täiskasvanute vahelistes ja vanem-laps suhetes.
3. Plassoteraapia kineetilise liivaga, kui on tegemist psühhosomaatiliste probleemidega. 

Sihtrühm: nõustamisega tegelevad spetsialistid ja teemast huvitatud inimesed - nb! käsitlus keskendub suuresti kliendi-/ patsienditööle.
Kokku 18 kohta.

Õppekeel: eesti ja vene keel, st vene keel kohese järeltõlkega eesti keelde

Toimumisaeg ja kestus: reede, 6. detsember 2019 kell 10-14.15 -
Tähelepanu, koolitusele tulijatele on enne koolituse algust kommenteeritud demonstratsioonpraktikad kell 9-10, see on lisavõimalus soovijatele.
Teooriaga põhiprogramm algab k 10.

Koht: Mahena keskus, Tatari 12, Tallinn.

Töökorraldus: lühiloengud ja praktilistes töödes toimuva analüüsimine

Registreerumine: REGISTREERUMINE

Hind: registreerumisel kuni 22.10.2019 on tasu 70,00 eur/in ja alates 23.10.2019 on tasu 80,00 eur/in.
NB! MSÜ liikmetele ja nende soovitatud inimestele sõltumata tähtajast 70,00 eur.
Sisaldab tõlkega koolitust, joogipausi, koolitustõendit.
Tagastamatu registreerimistasu on 15,00 eur. Koolitusest loobumisel üks töönädal enne koolitusaega tagastatakse koolitustasu põhiosa. Hiljem rahalist tagastust ei tehta, kuid koolitustasu maksnu võib vajadusel enda koha anda kellelegi teisele. Sellisel juhul on vajalik vähemalt kaks päeva enne koolitust teatada osaleja nimi, et talle vormistada koolitustõend. Eriolukorras eraldi kokkulepped. Alus: hinnakiri

NB! Töökorraldus ei võimalda kaasa võtta lapsi ega lemmikloomi, arvestatud on ainult koolituskinnituse saanud täiskasvanutega!
Koolitusruum asub katusekorrusel, millele pääseb ligi ainult treppi mööda.

Lisainfo
Kineetilise liiva kasutamine nõustamisel liigitub kunstiteraapiliste tehnikate hulka. Tegemist on suhteliselt lühikest aega kasutusel olnud teadliku praktikaga, mida peetakse laiahaardeliselt väga efektiivseks, kuna on tõhus nii laste, teismeliste, täiskasvanute isiklike probleemide kui ka nende omavaheliste suhete korral. Järjest enam pälvib tähelepanu kineetilise liiva rakendamine psühhosomaatiliste sümptomite, psüühikahäirete ja traumatöö korral.
Liivateraapiast, milles kasutatakse tavalist liiva, on kineetilise liiva baasil loodud plassoteraapial erinevusi mitmeid, alates liiva enese koostisest. Samuti ei vaja kineetilise liiva kasutamine spetsiaalset liiva-anumat ega vorme. Kõigest lähemalt koolitusel.

Selle teemaga on seotud ka Mahenas toimunud koolitus "Plassoteraapia traumatöös", aga samuti on tegemist omal moel justkui jätkukursusega Mahena koolitus-seminarile, mis kineetilise liiva kasutamise kohta toimus 21. aprillil 2019. Juhtlausegi on sama: «Juhtub, et käed saavad hakkama ülesandega, millega mõistus hätta jääb,” Carl Gustav Jung (1875 – 1961), analüütilise psühholoogia koolkonna rajajaid, Šveitsi psühhiaater.

Koolitaja: Natalja Šastina on suure kogemusega praktiseeriv psühholoog (vastuvõtud nii kriisinõustamise keskuses Mahena kui ka psühholoogilise abi ühingus Krada). Kineetilise liiva kasutamist on õppinud Peterburi Praktilise Psühholoogia Keskuses Imaton ja plassoteraapia suuna rajaja, Peterburi arst-psühhoterapeudi Oleg Starostini juures.

Meeldiva kohtumiseni koolitusel!
Info jagamine võimalikele huvilistele on väga teretulnud!
Lugemist leiab ka FB-st: www.facebook.com/mahena.keskus