Uudiste arhiiv

Raseduskriisi nõustamine

Mahenas on võimalik saada raseduskriisi nõustamist alates 2020. aasta veebruarist. Esialgu poole aasta jooksul, et seejärel otsustada jätkamine. Lisainfo nõustaja kohta siinse uudise all veel enne aasta lõppu. Juba praegu saame öelda, et kaasatav nõustaja on kõrgharidusega spetsialist, mitme lapse ema ja kogeud spetsialist inimestega suhtlemistöös. Käesoleval ajal õpib ta raseduskriisi nõustajaks Sihtasutuse Väärtustades Elu kvalifikatsioonikoolitusel. Vastuvõtud Mahenas kuuluvad tema praktikaperioodi juurde ja on superviseeritud nii õpetust andva asutuse kui ka Mahena superviisori poolt. Nõustamisele tulijale on kogu praktikaperioodi jooksul nõustamisseanss sümboolse tasuga, 50-min / 15,00 eur.

Mis perioodil ja kellele on mõeldud raseduskriisi nõustamine

Lapseplaneerimise ja lapseootuse ajal ning sünnitusjärgsel perioodil võib tekkida olukordi, mil tundub, et lahendusi enam ei suuda leida või on emotsionaalselt nõnda kurnav olla, et on raske igapäevaelu või emotsioonide juhtimisega toime tulla. Sh võib tegemist olla traagilise juhtumiga, aga ka olukorraga, kus väliselt on kõik väga hästi, sest rasedus kulgeb kenasti või sündinud on igati terve laps. On erinevaid põhjusi, miks raseduse ootus, rasedus ise või sellele järgnev, sh imikuperiood ühe aasta jooksul, on spetsiifilisi iseärasusi esile toov. Seetõttu on kogu selle pika perioodi jooksul tekkida võivate kriisidega tegelemiseks võimalik saada tuge raseduskriisi pädevusega nõustajalt. Koos temaga võib olla lihtsam leida uusi viise ja võimalusi muutustega paremaks toimetulekuks või vajadusel saada teavet täiendava abi võimaluste kohta.
Iga inimene ja pere läbivad oma kriisid küll ise, kuid ei pea seda tegema üksi.

Millal võib vaja olla raseduskriisi nõustamine
- vajad psühholoogilist toetust raseduse planeerimise ja lapseootuse ajal;
- vajad enam arusaamist ja mõistmist, mis toimub lapseootuse perioodil nii Sinu enda, kui ka Sinu partneri või lähedastega;
- tunned hirmu ja ärevust läheneva sünnituse ees;
- soovid rääkida oma raseduse või lapsesündimise lugu;
- tunned seletamatut kurbust või jõuetust, pereelu imiku ja/või väikelapse/-lastega on keeruline;
- oled läbi elanud traumaatilise sündmuse - lapse surma, raseduse katkemise või katkestamise;
- vajad abi viljatuse ravi ajal või erivajadustega lapse sünni eel ja sünnituse järgsel perioodil;
- oled kogenud paarisuhte pingeid või lahkuminekut raseduse ajal või sünnituse järgselt;
- vajad toetust ja informatsiooni oluliste otsuste tegemisel või muude seonduvate küsimuste osas.

Oluline
Mahenasse pöördudes ei ole vaja saatekirja arstilt, kuna Mahenal ei ole Haigekassaga lepingut. Kui on aga olemas naistearsti, perearsti või ämmaemanda saatekiri raseduskriisi nõustamisele, siis on võimalik saada Haigekassa poolt tasutud teenust. Tasuta nõustamise saamiseks tuleb pöörduda Sihtasutuse Väärtustades Elu poole, kes on Haigekassa partner raseduskriisi nõustamise pakkumisel.

 
Meeldiva kohtumiseni koolitusel!
Info jagamine võimalikele huvilistele on väga teretulnud!
Lugemist leiab ka FB-st: www.facebook.com/mahena.keskus