Uudiste arhiiv

Suhete dünaamika - koolitus kõikidele huvilistele

Reedel, 13. aprillil Tallinnas ja laupäeval, 5. mail Tartus suhtlemisedule suunatud koolitus täiskasvanutele, kes soovivad paremini mõista ennast ja ümbritsevaid inimesi, olgu nendeks pereliikmed, sõbrad või tuttavad, kaaslased kodus või tööl, ülemused või alluvad. Mingeid hariduslikke eeltingimusi ei ole, sest suhete dünaamika alustalade mõistmine on vajalik igas suhtlusolukorras igal inimesel, eriti pingete tekkimisel. Koolitajaks on pika praktilise kogemusega kriisinõustaja Tiina Naarits-Linn (töötanud psühholoogi, suhtekorraldaja, õpetaja ja õppejõuna, olnud osakonna ja asutuse juht), kellelt ilmunud käsiraamat noortega seotud suhteprobleemide lahendamiseks, "Karid ja päästerõngad".

Koolituse toimumisaeg ja -koht:
13.04.2018 Tallinnas kell 14-17.15 Mahena kaminaklassis Tatari 12 ja 05.05.2018 Tartus kell 10-13.15.
NB! TALLINNA koolitusele registreerumise viimane päev on 3. aprill (või vabade kohtade olemasolul 10. aprill kuni kella 14-ni)!
NB! TARTU koolitusele registreerumise viimane päev on 17. aprill!

Koolituse alateemad: Ealine mõju suhetele – elukaare ja generatsioonide erinevus info kui müüdimurdjad. Neli tavapärast suhteakti, millest kaks on positiivsed ja kaks negatiivsed - kuidas arvestada suhtlemistasndite infot, et suhe oleks edukam. Suhetele mõjuv rutiin vs muutus. Kolm võlulauset igas olukorras ja argielu kvaliteetaeg kui varulangevari suhtlemiskriisis.
Keskendutakse sellele, et suhtlemises on universaalseid aspekte, mille mõistmine võimaldab jääda ise tasakaalukamaks ja edukamalt toime tulla ka keerukates suhtlusolukordades. Nõustajad kasutavad mitmeid suhtlemisnippe enamasti tänu oma väljaõppele automaatselt. Toimuva teadvustamine aitab igal inimesel paremini väärtustada nii ennast kui ka kaaslast mistahes suhtes. See omakorda tagab, et inimene ei solvu kergesti ja suudab emotsioone kõrvale jättes efektiivselt tegeleda pingelise olukorra lahendamisega ja kasulike praktikate rakendamisega, mitte ei takerdu oma egoga tegelemisse. Alateemasid avades mõtestatakse muuhulgas, mis on kvaliteetaeg oluliste inimeste omavahelistes suhetes ja kuidas selle olemasolu tuleb appi siis, kui suhted pingestuvad ja esile tõusevad vastandumisolukorrad.

Koolitustasu: 45€/in. Osaleja saab soovi korral koolitustõendi mahus 4 ak/h.

Registreeruda saab lingil: https://goo.gl/forms/ypTMrBRKrCPTruDx2
Osalemise võimalus kinnitatakse huvitatutele e-kirjaga (kohtade arv on piiratud ruumi suurusega).

Koolituse infoleht: 
pdfSuhete_dunaamika_Tallinn_2018.pdf 
pdfSuhete_dunaamika_Tartu_2018.pdf

Palume võimalusel oma meililistides või võimalikele huvilistele infot jagada.
Kiireim Mahena uudisinfo sotsiaalmeedia kaudu: www.facebook.com/mahena.keskus