Uudiste arhiiv

HIRMU PÕHIVORMID JA KUIDAS HIRMUDEGA ISE HAKKAMA SAADA

Kolmapäeva, 24. novembril on koolitusõhtu neile, kes tahavad paremini aru saada, millest tekib hirm ja kuidas selle, vahel vägagi häiriva tundega hakkama saada. Tööpäeva lõppu seatud kahetunnisele minikoolitusele on oodatud kõik huvilised - nii ise hirmudega kimpus olevad inimesed, lähedase jaoks abi otsijad kui ka teisi aitavad spetsialistid. Mahena kliiniline psühholoog selgitab esmalt, mis on hirm ja selle põhivormid ning seejärel selgitab, millised põhimudelid aitavad hirmudega paremini toime tulla, kust lugeda teavet juurde.
Esialgu registreerime koolitusrühma 16 osalejat ning kui novembris on selged kehtivad piirangud, siis võimalik, et pakume täiendavaid kohti juurde.

Koolituse aeg ja koht: kolmapäeval, 24. novembril 2021 kell 17.30-19.30 Mahena keskuses, Tatari 12 Tallinn.
Koolitus toimub ainult vahetult kohapeal, koolitus on pausita, koolitustõendeid ei väljastata.

Sihtrühm: kõik huvilised, kellele pakuvad huvi hirmude olemused, nende algupära ning mudelid, mis aitavad hirmudega paremini toime tulla.

Koolituse maht ja tasu: 2 h / 35,00 eur

Täpsustused:
1) Mahena klassitoas rakendatakse 50% täituvust ehk kuni 32 kohalises klassitoas on kohad tagatud kokku 16-le koolituses osalejale, va kui piirangud muutuvad ja lubatud on suurem mahutatavus;
2) rakendatakse Vabariigi Valitsuse kehtivaid nõudeid, sh vajadusel kontrollitakse kohapeal nõutud tõendit, mingeid andmeid ei koguta ega säilitata sellega seoses;
3) töökorraldus ei võimalda kaasa võtta lapsi ega lemmikloomi, arvestatud on ainult koolituskinnituse saanud täiskasvanutega;
4) koolitusruum asub katusekorrusel, millele pääseb ligi ainult treppi mööda;
5) osalejal on vajalikud isiklikud vahendid märkmete tegemiseks, mistahes salvestused ei ole koolituse käigus lubatud.

Koolitaja: Inna Narro, tutvustus SIIN

Lisainfo: Hirm on ainus emotsioon, mis lisaks vihale esineb ka lihtsatel olenditel, st me kõik oleme hirmu tundnud ühel või teisel moel. Miks aga inimesed tajuvad hirme erinevalt, mis on hirmu põhivormid ning kuidas nendega toime tulla, on teadmised, mis ei tule sama loomulikult nagu see emotsioon ise. 
Kliiniline psühholoog vaatleb hirmu põhitüüpe isiksuse erinevustest lähtuvalt, loob seoseid erineva isiksustüübi ja tema põhiloomusest tulenevate hirmudega ning selgitab, kust need saavad alguse ning kogu tõsine teema on vürtsitatud nii mõnegi humoorika äratundmisrõõmuga. Juttu tuleb hirmu kõrval ka armastusest, sest kus on armastus, on ka hirm.

Registreerumine: SIIN

Meeldiva kohtumiseni koolitusel!
Info jagamine võimalikele huvilistele on väga teretulnud!
Lugemist leiab ka FB-st: www.facebook.com/mahena.keskus