Päev täis avastusi - lapsevanematele, vanavanematele, tädidele-onudele, pedagoogidele, lapsehoidjatele, nõustajatele - kõigile kuni 12-aastaste laste arengu toetamisest huvitatud inimestele!
REGISTREERIMINE ON LÕPPENUD, KOHAD ON KOMPLEKTEERITUD!
Enne kooliaastat toimuv täiskasvanute enesearendamise päev kestab kaheksa koolitundi. Kohaks on avar konverentsisaal Tallinnas sadamas asuva Rimi kaupluse läheduses (söögikoht on olemas kohapeal, aga valikuid on läheduses veel mitmeid).
Päev jaotub kaheks nagu teemagi seda ütleb. Esimeses pooles on võimalik keskenduda iseendale, et paremini mõista, kuivõrd me mõjutame last positiivselt või negatiivselt, kuigi otseselt midagi ei tee. Aga jagame temaga ühist aega ja oleme talle käitumisel ning maailmaavastamisel etaloniks. Teises pooles räägime lähemalt Montessori-pedagoogika olemusest ja selle lihtsusest lapse loomulike annete arendamise toetamisel, nii et rõõmsameelsus oleks valdav ka pingutusi nõudvate tegevuste korral. Peaksime selgeks saama, et võtmetegijad on pere täiskasvanud, kellel on üksjagu võimalusi last raskustest üleaitamisel. Lapse suhtevõrgustik on aga laiem, mistõttu püüame vaadata suuremat pilti sellest, kes kõik annavad panuse lapse kujunemisele. Kahel korral päeva jooksul kulutame kümmekond minutit lõõgastusharjutustele, mille mõju tajumine aitab neid rakendada ka lapsele lihtsate enese heaolu parandamise nippe õpetades.
Kaasa tasub võtta märkmik, sest päeva jooksul peaks iga osaleja leidma enda jaoks midagi sellist, mida senistele suhtlemisretseptidele lisada.
Täpsem koolitusinfo: Montessori-2.pdf
Tasu: 70€/in. Täpsem info tasumise kohta infolehel.
Koolitaja: Tiina Naarits-Linn, sotsiaalteaduste magister, kes töötab kriisinõustajana ja õppejõuna ning kes oli taasiseseisvunud Eesti ühe esimese eralasteaia juhataja (1992), korraldades väikestes rühmades laste arendustegevust Montessori-pedagoogika põhimõtteid aluseks võttes. Igapäeva konsulteerimistöös on probleemide lahendamine ja laste käitumises harmoonilise arengu kaotsiminek üks koolitaja töövaldkondadest. Kriis ei tähenda alati traumajuhtumit, see võib tähendada käitumist, kus ohustatud on kellegi elu, tervis või areng. Koolituspäeva lähtekohaks on, et nii mõndagi käitumisraskustes saab teadmiste abil ennetada ning lapsele on parim, kui tema ümber olevad täiskasvanud jagavad ja aktsepteerivad neid teadmisi.
KOHTUMISENI 25. AUGUSTIL!