Uudiste arhiiv

Surm ja suremine. Surmateade. Kriisinõustamine vs leinanõustamine.

K-N, 3. ja 4. juunil toimuvale koolitusele on 8 vaba kohta! Käsitletakse surmateate edastamise psühholoogilisi tegureid, kriisinõustamise ja leinanõustamise sarnasusi ja erinevusi, emotsionaalselt raskete kaotustega seotud psühhosotsiaalset toetust. Koolitus toimub kriisinõustamise 2-aastase tervikkursuse raames, olles järjekorras üheksas sessioon. NB! Pandeemiaohust tuleneva distantsi hoidmise jätkuval vajadusel oleme arvestanud suure saaliga, et tagada piisav distants osalejate vahel. Maski vajaduse korral tuleb igal osalejal ise maskid kaasa võtta. - Vabad kohad on broneeritud!

Mahena 15 LogoSihtrühm: Pedagoogid, tugispetsialistid, lastekaitsespetsialistid, kriisinõustajad, psühholoogid, psühhoterapeudid ja teised psühhosotsiaalses valdkonnas nõustajad, sh ohvriabitöötajad.
Koht, aeg, maht: Tallinna Õpetajate Maja, Raekoja plats 14, kell 10-16. Kokku 12 ak/h.
Registreerumine: SIIN

TUTVUSTUS
Kaks koolituspäeva moodustavad terviku järgnevate alateemadega: Surm ja suremine, surija õigused. Raskete tagajärgedega juhtumist teatamine ja surmateate edastamise kuus psühholoogilist tegurit, mis mõjutavad leinaja reaktsioone. Surija elundidoonorina. Surmaga seonduvalt, mis on mis - kriisisekkumine ja kriisinõustamine, hospiitsteenus ja palliatiivne ravi, hingehoid ja leinanõustamine, traumateraapia. Surmajuhtumi korral esmase kriisinõustamise struktuur ja tööd kirjeldav memo, nõustamise efektiivsust mõjutavad psühholoogilised tegurid. Lisana hiljutisest kogemusest tulenevalt: Leinatöö sunnitud distantsolukorras.
NB! Kriisinõustamise rahvusvaheliselt tuntud ABC mudeli praktiline kasutamine saab tähelepanu sügiskonverentsil.

Põhikoolitaja on kogenud kriisinõustaja Tiina Naarits-Linn, kes käsitleb teemasid läbi praktilise analüüsi. Samuti õpetab T. Naarits-Linn Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi sotsiaalpedagoogika ja lastekaitse eriala magistrantidele ainet Kriisinõustamine.
Eksperdina hospiitsi ja leinanõustamise vallas jagab teadmisi kriisinõustaja Kristi Luksep.

_________________________________________________________________________________________________________

TASU: Kaheksale vabale kohale avatud õppesse on 2-päevase koolituse tasu ´a 120.00 eur. Makse ei lisandu.
Hind sisaldab koolitust, joogipause, koolitustõendit; sessiooni tasust 30,00 eur on tagastamatu registreerimistasu ja ülejäänud summa osalustasu, mis tagastatakse, kui osaleja teavitab soovist vähemalt 5 päeva enne koolituse algust; 100% tagastus toimub, kui koolitust ei toimu.

_________________________________________________________________________________________________________

Tervikkursuse info ja üldprogramm on leitav SIIT

Meeldiva kohtumiseni koolitusel!
Info jagamine võimalikele huvilistele on väga teretulnud!
Lugemist leiab ka FB-st: www.facebook.com/mahena.keskus