Uudiste arhiiv

Traumajärgne rühmatöö.

R, 5. juunil toimuvale koolitusele on 8 vaba kohta! Käsitletakse rühmatööd trauma- ja leinaolukordades, olgu siis tegemist ühe perekonna, sõpruskonna või kollektiiviga, sh kooliklassiga. NB! Pandeemiaohust tuleneva distantsi hoidmise jätkuval vajadusel oleme arvestanud suure saaliga, et tagada piisav distants osalejate vahel. Maski vajaduse korral tuleb igal osalejal ise maskid kaasa võtta. Tegemist on kriisinõustamise 2-aastase tervikkursuse kümnenda sessiooniga. - Seisuga 22.05 on üks vaba koht.

Mahena 15 LogoSihtrühm: Haridusasutuste tugispetsialistid, KOV-ide lastekaitsespetsialistid, kriisinõustajad, psühholoogid, ohvriabitöötajad.
Koht, aeg, maht: Tallinna Õpetajate Maja, Raekoja plats 14, kell 9-15,30. Kokku 7 ak/h.
Registreerumine: SIIN

TUTVUSTUS
Mida tähendab traumajärgne rühmatöö? Millised on selle juhtimise põhimõtteid, sh vaidlused akadeemiliste uuringute baasil ja õppetunnid praktika põhjal? Kuidas valmistatakse haridusasutuses ette traumajärgset rühmatööd? Millal ja miks on see vajalik?Käsitletakse kahte alateemat.

Esmalt vaadeldakse kriisinõustamist ulatuslikes erakorralistes olukordades UNICEF Georgia näitel pärast 2008. a relvastatud konflikti, et peamised ajas püsivad õppetunnid üle korrata. Seejärel vaadatakse üle, mis on need peamised toimingud, mis on olulised enne rühmatööd ja arutatakse, miks on küüniline organisatsiooni leinajuhtumi korral pakkuda e-kirja teel abi, selle asemel, et kohe suuliselt suhelda. Aga ka selle üle, mida tähendab pädevus akuutses kriisisekkumises ja traumajärgse rühmatöö juhtimises ning kui kalliks võib minna organisatsiooni mittereageerimine nende liikme surmale ja nt koolipere jätta otseallikast saadud teabest ilma või jagada seda vaid valikuliselt.

Koolitaja on kogenud kriisinõustaja, Tiina Naarits-Linn, kes on juhtinud mitmeid ja mitmeid rühmatöid traumaolukordade järel. Samuti õpetab T. Naarits-Linn Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi sotsiaalpedagoogika ja lastekaitse eriala magistrantidele ainet Kriisinõustamine.

_________________________________________________________________________________________________________

TASU: Kümnenda sessiooni 7-tunnise koolituspäeva tasu avatud õppes on´a 90.00 eur. Kui aga osaleda ka 2-päevasel üheksandal sessioonil, mille tasu iseseisvalt on 120.-eur, siis kahe sessiooni eest korraga tasudes ehk kolme koolituspäeva hind on kokku 180.00eur. Makse ei lisandu.
Hind sisaldab koolitust, joogipause, koolitustõendit; sessiooni tasust 30,00 eur on tagastamatu registreerimistasu ja ülejäänud summa osalustasu, mis tagastatakse, kui osaleja teavitab soovist vähemalt 5 päeva enne koolituse algust; 100% tagastus toimub, kui Mahena otsusel jääb koolitus ära.

_____________

2-aastasel kriisinõustamise koolitusel olijatel on 10. sessiooni teine päev laupäeval, 6. juunil Mahenas, kell 9-14.30: simulatsioonid rühmatöö juhtimiseks. 
Avatud õppeks praktikapäevale kohti ei ole.

_________________________________________________________________________________________________________

Tervikkursuse info ja üldprogramm on leitav SIIT

Meeldiva kohtumiseni koolitusel!
Info jagamine võimalikele huvilistele on väga teretulnud!
Lugemist leiab ka FB-st: www.facebook.com/mahena.keskus