14.-15.08.2019 toimuv koolitus on 2-aastase kriisinõustamise koolituse 3. sessioon. Läbirääkimistest räägib politseikapten Reimo Raivet, traumapsühholoogia alustest ja raske vastase tüpoloogiast räägib kriisinõustaja Tiina Naarits-Linn.
Sihtrühm: pingelisi suhteolukordasid ja kriitilisi sõnumeid tööalaselt lahendavad/ leevendavad/ edastavad spetsialistid
Aeg, maht: K-N, 14.-15. augustil 2019 (1. päeval kell 10-16, 2. päeval kell 9-15, kokku 12 ak/h)
Koht: Tallinna Õpetajate Maja, Raekoja plats 14.
Tasu 3. sessiooni avatud õppes osalejale (erandkorras 8 koha asemel 10): 120,00 eur
Kinnitus koha olemasolust antakse pärast arve laekumist.
Hind sisaldab koolitust, joogipause, koolitustõendit; kogusummast 30,00 on tagastamatu registreerimistasu ja ülejäänud summa osalustasu, mis tagastatakse, kui osaleja teavitab soovist vähemalt üks kalendrinädal enne koolituse algust; 100% tagastus toimub, kui Mahena otsusel jääb koolitus ära.
Registreerumine: REGISTREERUMISE LINK Kohad on täidetud seisuga 22.04.2019!
Täpsustustega kirjeldused tulevad kõikide sessioonide kohta hiljemalt 2 kuud enne koolitust, kuid üldkirjelduse leiab programmist.
Üldinfo: Tegemist on Mahena keskuse 2-aastase kriisinõustamise kursuse raames (põhigrupp on 100% komplekteeritud) toimuva koolitusega. Tervikkursuse info ja üldprogramm on leitav SIIT
3. sessioon "Kriis ja psühholoogiline kriis"
1. päev - Traumapsühholoogia alused üksikisiku tasandilt.
Tegemist on suuresti sissejuhatusega traumapsühholoogia kujunemisse ja mõistmisse üksikisiku tasandilt. Vaadeldakse inimese kriisikäitumise mõistmiseks kahte põhiskeemi ja süvenetakse emotsionaalsele vapustusele järgnevatesse tavapärastesse esmastesse ja teisestesse reaktsioonidesse, mille mõistmisel on lihtsam aidata inimesel enesekontrolli taastada, temaga suhelda ja talle hädavajalikku abi korraldada. Päeva juhib kogu kursuse põhilektor Tiina Naarits-Linn, kes omab Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudis pikaajalist kogemust mittekorralise lektorina, kes on suure kogemusega kriisinõustaja ja paljude Eestis aset leidnud traumajuhtumite psühhosotsiaalse abi meeskondade superviisor.
2. päev - Taktikalised läbirääkimised ja suhtlemine raske vastasega.
Sellel koolituspäeval keskendutakse klientide tüpoloogiasse ja taktikalistesse sõnumitesse keerulisi olukordasid loovate klientidega suhtlemisel. Tehakse selgeks, kes on ohtlik ja kes pigem tülikas raske vastane. Millal ja kuidas on vaja rakendada taktikalise läbirääkimise põhitõdesid ja kuidas pingelises olukorras suhtlust üle anda appi jõudnud professionaalidele. Läbirääkijaks ülevaatepäevaga ei saa, alustõed aga võiksid selgemaks saada. Pika kriisinõustamise koolituse kestel saab alusteadmistel põhinevaid oskusi lihvida. Mõni ehk jõuab iseseisvalt sügavamalt läbirääkimiste sisu uurima asuda.
Koolituspäeva juhivad keerukate läbirääkimiste kogemusega kriisinõustaja Tiina Naarits-Linn ja politseis läbirääkimijate süsteemi looja ning operatiivse läbirääkimistega sekkumise pikaajalise kogemusega politseikapten Reimo Raivet.
Meeldiva kohtumiseni koolitusel!
Info jagamine võimalikele huvilistele on väga teretulnud!
Lugemist leiab ka FB-st: www.facebook.com/mahena.keskus