Lapse kaotus on korvamatu, kuid uue reaalsusega on võimalik õppida elama, jäädes oma mälestustes hoidma ilusat ja suutes taas elust rõõmu tunda. Lapse suitsiid tekitab lisaks leinavalule vanemates veel erinevaid raskeid tundeid, vahel häbi, vahel midagi muud. Seejuures tunded ei saa ealeski olla õiged või valed, need lihtsalt on.
Lisaks on leinaga toimetulek väga erinev ja ühte kindlat abistavat meetodit ei ole olemas. Väljarääkimine on siiski oluline. Sageli on tähele pandud, et psühholoogilise nõustamise kõrval aitab lapse kaotamise järel kogemuspõhine arutelu tulemuslikumalt hinges olevat valu alandada. Kui kogemus on sisult sarnane, on lihtsam seda mõista. Seejärel on võimalik paremini jõuda selle juurde, mida positiivset elu veel pakkuda võib. See ei tähenda olnu unustamist, kuid tekib suutlikkus olnut aktsepteerida, mille tulemusel taandub igapäevane valu ja sundmõtted. Samas ei asenda ei psühholoogiline ega kogemusnõustamine ravi, kui tervislik seisund seda vajab. Sellisel juhul on vajalik ka koostöö arstiga.
Püüame väikestes rühmades töö teha võimalikult turvaliseks, et kõigil oleks kergem selles keerukas protsessis. Mahena kogemusnõustaja Kirsti Talu pakub sel korral suitsiidi kaudu lapse kaotanud kuni kolme pere vanematele vestluskohtumisi kuuel pühapäeval: 01.03., 15.03., 22.03., 29.03., 05.04., 12.04.2020. Kõik kuus kohtumist moodustavad terviku ja on mõeldud rühmavestlustena.
Vajadusel saab samadel päevadel kokku leppida personaalse vestluse. Kuupäevade osas võidakse esimesel kohtumisel kõikide soovil teha korrektuure, kuid kohtumisi on kuus.
- Rühmakohtumine Mahena keskuses Tallinnas kestab korraga 2-2,5 h, eesti keeles.
- Registreerumine ja täpsustused e-postil
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. - Hind kuue kohtumise eest on 180,00 ehk 6 x 30,00. Vajadusel konsulteerida KOV sotsiaalametiga osalustasu maksmiseks toetuse saamise osas.
Kübler-Rossi leinaprotsessi etappide mudel. Üks esimese omataolisi, mille põhiolemus kajastub ka teiste spetsialistide mudelites.
Vajalik on mõista kogu teooriat, et lihtsustatud mudelist põhjalikku selgitust leida - selleks ongi õppinud nõustaja oma teadmistega.
Näiteks viha-astmes on võimalik nähtav agressiivsus või teiste jaoks peidus sisemine teravus enda või teiste suhtes.
Skeemis nimetatud depressioon ei pruugi olla aga diagnoositud haigus, vaid depressiivne seisund. Jne.
Meeldiva kohtumiseni!
Info jagamine võimalikele huvilistele on väga teretulnud!
Lugemist leiab ka FB-st: www.facebook.com/mahena.keskus