Uudiste arhiiv

Juba 13. augustil põnev ettekandemaraton

N, 13. augustil toimub suur ettekandemaraton "Kriisid koolis. Kriisidest nii ja teisiti". Kell 8-20 tuleb väärika vanalinna südames asuvas Õpetajate Majas esitlusele 30 lühiettekannet. Tegemist on Mahena 2-aastase kriisinõustamise koolituse juurde kuuluva põneva päevaga.

Tallinna linnale kuuluvate haridusasutuste 30 pedagoogil/ spetsialistil on võimalik osaleda TASUTA - vajalik on registreeruda SIIN.

Siit leiab ajakava, teemablokid ja teemad ning esinejad: ETTEKANDEMARATON

Ettekandemaraton 2020Üksikud vabad kohad komplekteerib Mahena sünnipäevahinnaga
Mahena 15. sünnipäeva puhul on tavapärased sessiooni kaheksa lisakohta hinnaga´a 36,00 eur. Kõiki teemasid kajastava personaalse koolitustõendi soovi korral lisandub 4,00. Veebis antakse teada, kui vabad kohad on komplekteeritud.
Sihtrühm: kõik teemast huvitunud.
Registreerumine ettekandemaratoni tasulistele kohtadele SIIN
Lisainfo: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..
Mahena jätab endale õiguse teha väikseid korrektuure Mahenast sõltumatutel põhjustel.

Meeldivat kaasamõtlemist ettekandemaratonil!

______________________________________________________

Enam kui aasta tagasi, 22. mail 2019 alustasid 34 haridus-, meditsiini- ja sotsiaalvaldkonna spetsialisti 2-aastast spetsialistide kvalifikatsioonitõstmise kursust "Kriisinõustamise teooria ja praktika". Eelsessioon toimus 2. veebruaril 2019. Kursuse lõpetajad teevad eksamitööd 12. ja 13. augustil 2020 ning saavad lõputunnistuse 14. augustil, mil on Mahena 15. sünnipäev. Kriisinõustamise ja Eneseleidmise Keskus Mahena loodi 14. augustil 2005.

Põnev ja isikupärane, kriisi erinevaid tahke tutvustav kriisinõustamise õppurite ettekandemaraton 13. augustil tähistab finaali jõudmist - 30 spetsialisti on läbinud programmi. Tegemist on üheaegselt küpsusesinemisega, aga ka teadmiste vahetamisega omavahel ning laiemale üldsusele. Päev varem kaitsevad kõik 30 nn kriisikursanti kriisinõustamise tööks koostatud õpimappe, milles kajastub kogu õpitu. Täismahus, koos lektoorse ja iseseisva tööga ning simulatsioonõppepäevadega, oli kursuse maht 9 EAP ehk 236 ak/h. Osadele õppuritele lisandus täinedavalt vabatahtlik õppesessioon Venemaal, Peterburi Riiklikus Ülikooli kriisipsühholoogia kateedris ja Praktilise Psühholoogia Instituudis Imaton. Koos lisasessiooniga oli maht 10 EAP ehk 260 ak/h. Personaalse, reaalsete kriisijuhtumite praktikani jõudsid siiski vaid osad 30-st, teistele jaoks jääb aasta jooksul võimalus kursuse juhendajaga koos praktilises töös end proovile panna või siis piirduda teoreetilise ja simulatsioonõppega.

Kursuse läbinute jaoks on suurim boonus laienenud erialaspetsialistide suhtlusvõrgustik. Koos õppisid inimesed Eesti eri piirkondadest: Tallinna erinevatest linnaosadest, Harjumaa mitmetest valdadest ja linnadest, Tartust, Jõgevamaalt, Setomaalt, Saaremaalt, Vormsilt, Pärnumaalt, Läänemaalt, Viljandimaalt, Lääne-Virumaalt. Lektoorsesse tegevusse kaasati väga erinevaid oma valdkonna eksperte, et teooria saaks praktikaga ühendatud.

2-aastase koolituse õppesessioonid
1. Sissejuhatav sessioon, mis on mis, 22.05.2019
2. Peterburi sessioon, 23.-25.05.2019 /vabatahtlik, omavahel jagamise kaudu kõigiga jaoks info olemas/
3. Traumapsühholoogia alused. Taktikalised läbirääkimised. Suhtlemine raske vastasega, 14.-15.08.2019
4. Psüühikahäired. Ennastkahjustav käitumine ja suitsidaalsus. Raseduskriis, 16.-17.08.2019
5. Nõustamise alused. Kriisinõustamine vs hingehoid. Kaitseväe missioonilt arsti õppetunnid, 23.-24.10.2019
6. Vägivallaohvri kriisinõustamine, 25.-26.10.2019
7. Haridusasutuse kriisiplaan. Ohver vs kannatanu kohtueelses ja kohtupraktikas, riiklik ohvriabiteenistus ja lasteabitelefon, 26.-27.02.2020
8. Tööstress ja läbipõlemine. Abistaja eneseabi. Professionaalne psühhohügieen, 28.-29.02.2020
9. Surm ja suremine. Surmateate edastamine, 03.-04.06.2020
10. Kriisinõustamine ulatuslikus kriisiolukorras. Traumajärgne rühmatöö, 05.-06.2020
11. Eksamitöö 1. osa: Kriisinõustamise AB, 12.08.2020 /test, lisatav pärast eksamit/
12. Eksamitöö 2. osa: Ettekandemaratoni slaidid /slaidid varem, ettekanne 12.08.2020/

Kriisinõustamise ja Eneseleidmise Keskus Mahena on nõnda suuremahulise koolituse läbi viinud ühel korral varem, kümme aastat tagasi. Tavapärsed kriisikäitumise koolitused on mahus lühikäsitlusena teemade kaupa või ülevaatliku tervikuna mahus 6 ak/h kuni 48 ak/h.

Kursust juhtis Tiina Naarits-Linn, nii kasvatus- kui ka sotsiaalteaduste valdkonna pädevusega spetsialist, kriisinõustamises pikaajalise kogemusega, ka rahvusvahelises kriisikoldes UNICEF-i koosseisus töötanud ekspert. Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi sotsiaalpedagoogika ja lastekaitse eriala magistrantidele on ta aine Kriisinõustamine õppejõud.
"Usun, et kursus kasvatas kõigis tolerantsust, tähelepanelikkust sõnakasutuses ja vastutustunnet kriisisekkumisel. Küllap sai oluliselt selgemaks, mis võimalusi kriisinõustmine pakub, alates psühholoogilisest esmaabist ja leinava inimese esmasest toetamisest kuni kriisiplaani nüanssideni ning teiste spetsialistidega selgete rollide jagamiseni. Usun, et peamised kriisinõustamise postulaadid on kõikidel koolituse lõputunnistuse saanutel hästi arusaadavad - nt miks konflikti- ja traumaolukorras ei pakuta abi, vaid küsitakse abi. Samas on selge, et jätkuvalt on teemasid, mida veel uurida või milles sügavuti minna - kriisinõustamisega tegelev spetsialist on igavene õppija," kommenteeris Tiina Naarits-Linn.

Konverents bänner 2

  Tänavu, 2020. aastal on võimalus veel korra võtta fookusesse kriisinõustamine, kui
  Mahena 15. sünnipäeva tähistamiseks toimub kogemuskonverents 21. oktoobril.
  Kõik huvilised on oodatud!

 

 

Kriisinoustamine 960x540


Info jagamine võimalikele huvilistele on väga teretulnud!
Lugemist leiab ka FB-st: www.facebook.com/mahena.keskus